Menu
Články

Články

Přečtěte si výběr zajímavých článků z magazínu Architect+.
Revue pro prezentaci české a slovenské architektury

BYT, ČI NEBÝT

BYT, ČI NEBÝT

Sociální byty za luxusní cenu

Nadšený přechod k tržnímu hospodářství v devadesátých letech minulého století se opíral o představu, že trh je nejdokonalejším nástrojem uspokojování lidských potřeb. V některých oblastech se trhu ustoupilo úplně, v jiných, například v zajištění vzdělávání nebo péče o zdraví, k tomu nebylo dost odvahy. Jednou z oblastí, kde se na vitalitu uspokojování poptávky nabídkou přistoupilo, bylo bydlení.

Číst dál

Bydlení napříč 20. stoletím

Jadwiga Grabowska-Hawrylak, věžové obytné budovy Plac Grunwaldzki, Vratislav, 1967 –1975

Náš redaktor Adam Štěch již více než deset let hledá více i méně známé příklady modernistické architektury po celém světě. K tématu bydlení připravil rozmanitý výběr společného bydlení, činžovních domů, kolektivního bydlení i dalších forem a typologií rezidenční architektury, které na svých cestách objevil. Jeho subjektivní výběr tak představuje atlas forem modernistické architektury, její rozmanitost a řešení problematiky bydlení v různých časových obdobích a geografických lokalitách.

Číst dál

Život s architekturou

Liskova vila v Ostravě, která vznikla podle návrhu architekta Lubomíra Šlapety v roce 1936.

Na Fakultě architektury ČVUT v Praze jsme zastihli neustále zaneprázdněného pana profesora Vladimíra Šlapetu a povídali si o jeho životě s architekturou, nepříliš známých aspektech světové i domácí architektonické historie i o tom, jaké úkoly ještě našeho významného historika architektury čekají.

Číst dál

Young Architect Award 2018

Titul CEMEX Young Architect Award 2018

Nejlepší práce jubilejního 10. ročníku soutěže studentů a architektů do 33 let byly oceněny 11. září 2018 v Centru architektury a městského plánování CAMP. Z celkem 49 přihlášených studií na téma Architektonické dílo, které iniciuje společenský život a rozvoj místa, poslala porota do finále 12 prací. Vrcholem vyhlašování bylo udělení Titulu CEMEX Young Architect Award a prostor dostala také veřejnost v hlasování veřejnosti na webových stránkách soutěže (vítězkou hlasování se stala Ing. arch. Kristýna Blažíčková z FA ČVUT v Praze s projektem Dům na konci cesty.)

Číst dál
×
×

Log in