Symposium: Nonument! v CAMPu

Kdy:
13. 6. 2019 @ 9:00 – 14. 6. 2019 @ 17:30
2019-06-13T09:00:00+02:00
2019-06-14T17:30:00+02:00
Kde:
CAMP
Vyšehradská 2075/51

Symposium věnované skrytým, opuštěným, zapomenutým monumentů 20. století. Jeho cílem je představit skryté, opuštěné a zapomenuté monumenty 20. století, takzvané nonumenty. CCEA ve spolupráci s partnery projektu ze Slovinska, Rakouska, Srbska, Bulharska a Kypru představí evropské „nonumenty“ a zaměří se na možnosti jejich využití dnes, za zcela jiných politických a historických okolností.

Na symposium budou představeny výsledky výzkumů a intervencí partnerů projektu, proběhnou přednášky externích odborníků a diskuze s odbornou i širokou veřejností. Pozvání na symposium přijali mezi jinými rakouská kunsthistorička Elke Krasny a litevský umělec Deimantas Narkevičius. V příspěvcích budou představena témata proměny jako vnímání socialistických staveb v čase, vztah infrastrukturních projektů k ideologii, nastolena však bude i otázka, zda je vůbec možné projekty směřující k zcela jiné budoucnosti včlenit do naší přítomnosti.

Součástí symposia budou navíc i odborné workshopy, jejichž cílem bude hledání řešení problematiky památkové ochrany v českém kontextu. Workshop s názvem Kdy mě začnete respektovat? vedený Vernikou Vicherkovou z Fakulty architektury ČVUT nastolí problém nepružnosti systému památkové ochrany v českém právním systému. Workshop Jsem závislý objekt! vedený umělkyní Katarínou Hládekovou a kunsthistoričkou Markétou Žáčkovou se zaměří na odstraňování umění z veřejného prostoru a legislativní mezery, které takovéto zacházení umožňují.

Zájemci o účast na Symposiu se mohou zaregistrovat na e-mailové adrese: [email protected] Počet míst je omezený.

Napsat komentář