Publikace TOP100 českých architektonických ateliérů se snaží upozornit na ateliéry a studia, jejichž práce má výrazný podíl na kultivaci domácí architektonické scény. Redakce a redakční rada časopisu ARCHITECT+, doplněná vždy o laureáty Ceny časopisu ARCHITECT+, každoročně vybírá nejzajímavější domácí ateliéry, jejichž tvorba prokazuje nejen momentální, ale především setrvalou tvůrčí konsistenci a kvalitu. Anketa je doplněná o výběr deseti nejzajímavějších mladých ateliérů pod názvem TOP10 Czech Emerging Architects.

Z elitní TOP100 pak vyjde i držitel výroční Ceny časopisu ARCHITECT+, oceněný za významný architektonický počin či dlouhodobý přínos domácí scéně. Hlavní cenu doplňují Ceny partnerů za přístup k udržitelnosti, tvorbě veřejného prostoru a využití moderních technologií. Cílem ankety a celého večera je vyvolat jiskřivou a neformální diskuzi o české a slovenské architektuře (nejen) mezi architekty. Předávání cen bude letos poprvé probíhat na samostatném večeru 4. června 2024.

ČASOPIS ARCHITECT+ je následníkem časopisu ARCHITEKT, nejprestižnějšího a nejčtenějšího magazínu o architektuře v České republice a uznávaného titulu v zahraničí, který byl Unií vydavatelů opakovaně oceněn titulem Časopis roku ČR.

V roce 2014 oslavil ARCHITEKT své šedesátiny – takto dlouho, bez přerušení kontinuity systematicky sledoval vývoj české architektury, prezentoval práci architektů, investorů a dodavatelů, zaznamenával nejvýznamnější aktivity a dění z oblasti architektury, stavebnictví a designu na našem území i v zahraničí.

ARCHITECT+ v tomto konceptu pokračuje. Představuje nejen estetickou a funkční kvalitu prezentovaných staveb všech kategorií, ale velkou měrou i technologie, nové progresivní či osvědčené materiály a jejich uplatnění v současném stavebnictví.

Partneři TOP100 architektonických ateliérů:

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>