Ateliér Lina Bellovičová

Adresa: Trávník 2094, Staré Město, 68603

www.linabellovicova.cz

Rok založení: 2015
Jména partnerů: Lina Koníček Bellovičová

Lina Koníček Bellovičová vystudovala architekturu na FA VUT v Brně. Při studiích architektury se zúčastnila Bauhaus Summer School, později absolvovala v ateliéru Studiozurich v Curychu a v japonském Kobe u Tato architects. Po návratu do České republiky si založila vlastní studio. Pracuje na projektech rodinných a bytových domů a urbanistických studií v česku i zahraničí.
„Architektura je pro mě prostředkem komunikace mezi člověkem, jeho potřebami a místem. Moje projekty jsou kontextuální a pragmatické,“ říká o sobě architektka. Od roku 2015 se studio Lina Bellovičová specializuje na zakázkové architektonické návrhy odpovědné vůči okolnímu prostředí s cílem zlepšit způsob, jak lidé interagují s prostory, v nichž tráví většinu času. Její projekty vycházejí ze zahraničních pracovních zkušeností. Japonskou zkušenost přenáší do našeho prostředí její aktuální realizace – stavba rodinného domu LO pro privátního klienta, který byl dokončen v letošním roce.
Dům i jeho interiér je navržen tak, aby obyvatel mohl proplouvat prostorem a interiér plynule přecházel do exteriéru a zcela splýval s okolní přírodou. Investor měl k dispozici pozemek uprostřed lesů a přál si mít příbytek, který by byl v úzkém kontaktu s okolím, aby byla stavba ekologická a byla vybavena fotokomorou. Architektka pro konstrukci vybrala specifický konopný beton, se kterým nejsou v České republice velké zkušenosti. Hempcrete je biokompozitní směs konopného pazdeří, vápenného pojiva a vody, z níž vznikne lehký materiál, jehož hmotnost je oproti betonu asi osminová. Konopný beton lze použít pro konstrukci stěn, podlah i střech, vše většinou na dřevěném rámu, podobně jako v případě rodinného domu od Liny Bellovičové.

Portrétní foto: Studio Lina Bellovičová
foto: BoysPlayNice

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>