Boq architekti

boq_logo_black

Adresa: Atelier – Kamenická 16, 17000, Praha 7

www.boqarchitekti.cz

Rok založení: 2011
Jména partnerů: Ing. arch. Miroslav Stach (1984), Ing. arch. Jana Stachová (1985)

Atelier Boq architekti tvoří tým architektů pod vedením tvůrčího dua Miroslava Stacha a Jany Stachové.

Miroslav a Jana svou spolupráci započali již při studiu na fakultě architektury ČVUT. Atelier Boq architekti založili po koncem roku 2014. Chuť do další tvorby jim tehdy dodal úspěch v přehlídce Interiér roku, kde se umístili mezi finalisty. Svou pozornost věnují zejména bydlení. Charakteristickým znakem jejich tvorby je práce s prostorem, která začíná u promyšlené dispozice, které věnují velkou péči. Díky tomu jejich tvorba řeší širokou škálu měřítek – od projektů interiérů velmi malých bytů, přes individuální rodinné domy, až po obytné lokality a bytové domy. 

V uplynulém roce zaznamenali úspěch na mezinárodní scéně, jejich projekty jsou pravidelně publikovány v zahraničních časopisech. Projekt obytného souboru v Dobříši získal ocenění v mezinárodní architektonické přehlídce.

Zajímají je také průmyslové stavby. Jejich Technologický dvůr v Českých Budějovicích uspěl v přehlídce PRESTA prestižní stavba jižních Čech 2016-2018 a v roce 2019 získal Českou cenu za architekturu – cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Portrétní foto: archiv boq architekti
Za Větrníkem, Dobříš, foto: Alex.shoots.buildings (Alexandra Timpau)

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>