KEEO4DESIGN

Adresa: Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno

keeo4design.com

Rok založení: 2013
Jména partnerů: Ing. arch. Jakub Roleček, Ing. arch. Jiří Vojtěšek

Architektonický ateliér Keeo4design založili roku 2013 v Brně architekti Jiří Vojtěšek a Jakub Roleček. Oba čerpají ze zkušeností z českých i v zahraničních studií a praxí, oba absolvovali Fakultu stavební VUT v Brně. Jiří Vojtěšek (nar. 1990) působil po studiích v nizozemském ateliéru NIO architecten a dva roky ve finském mezinárodním ateliéru Tengbom, kde se zabýval koncepčním a dispozičním řešením návrhů. Jakub Roleček (nar. 1989) dříve působil v nizozemském MONOLAB architects a tři roky v brněnském ateliéru Dimense, kde pracoval zejména na technickém řešení návrhů. V roce 2018 složil autorizační zkoušky a stal se členem České komory architektů. 
Roku 2019 získal ateliér Keeo4design první cenu v kategorii novostavby v soutěži Grand Prix Architektů za rozhlednu Stezka nad vinohrady. Kruhová rozhledna bez jediného schodu je jejich prvním projektem podobného charakteru a stojí u obce Kobylí od podzimu 2018.
Keeo4design má za sebou také realizace několika desítek rodinných domů a intenzivně se zabývá vinařskou architekturou. V roce 2020 ateliér dokončil rekonstrukci vinného sklepa v Kelčanech a v současné době se dokončuje reprezentativní trojúhelníková budova Vinařství Štěpán Maňák v Žádovicích. Vinařství, jehož stěny i vrcholy jsou zkonstruovány a natočeny dle výhledových os pozemku, zaujme také svým proskleným průčelím o délce 47 metrů. Kromě soukromých či developerských objektů pracuje ateliér současně i na návrzích budov, jako jsou obecní úřady nebo školy.
Keeo4design sídlí v Paláci Morava na Malinovském náměstí v Brně. Kromě Jakuba Rolečka a Jiřího Vojtěška zde pracuje dalších osm architektů a projektantů. Jejich architektura je minimalistická se zaměřením na regionální hodnoty, baví je navrhovat věci tak, aby byly funkční a zároveň přínosem do veřejného prostoru, ať už architektonickým, či urbanistickým, jejich inspirací je vždy dané místo stavby.

Portrétní foto: KEEO4DESIGN
Vizualizace RD Doskočil: Petr Valíček

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER

Koupit předplatné