KURZ architects

Adresa: Smetanovo nábř. 334/4, 110 00 Staré Město

www.kurz.archi

Rok založení: 2017
Jména partnerů: Ing. arch. Jan Kurz, Ing. arch. Zuzana Kurz

Srdcem studia KURZ architects jsou manželé Zuzana a Jan Kurzovi, kteří jej v roce 2017 založili, aby tak dali reálné obrysy své společné vášni. Spolu s dalšími kolegy krok za krokem úspěšně budují prostor, v němž jsou všichni zúčastnění inspirováni a povzbuzování k tomu, aby přicházeli s vlastními tvůrčími řešeními.
V procesu tvorby je pro ně důležitá svoboda a důvěra klienta. Jejich přístup neuznává rukopis. Věří, že každé místo si vyžaduje jedinečný postoj i přístup, ohleduplnost vůči lokálním zvláštnostem, potřebám klienta. Práce studia se vyznačují vášní pro materiály v jejich surové podobě, smyslem pro detail, úctou k tradicím či osvědčeným metodám a respektem k přírodě. Snaha navrhovat stavby pro opravdové potřeby, využívat obnovitelnou energii a používat zdravé, přírodní materiály v co největší možné míře je pro studio KURZ zcela příznačná. V jeho rozmanitém portfoliu lze najít malé i velké, komerční i residenční projekty, interiéry či vlastní produkty. 
K Zuzaně a Janovi pak neodmyslitelně patří také farma Velký Jindřichov na samotě Novohradských hor, kde se rozhodli natrvalo usadit a žít. Velkou část svého volného času věnují revitalizaci okolní krajiny. Obnovují původní cesty, boží muka, vysazují aleje. Snaží se tak Novohradské kulturní krajině vdechnout dlouhodobou vizi s respektem k její minulosti a ohleduplně pečovat o její budoucnost.

Portrétní foto: Lucie Feclová
Foto: : BoysPlayNice

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>