Public Atelier

Adresa: Mírové náměstí 7, 748 01 Hlučín

www.publicatelier.cz

Rok založení: 2019
Jména partnerů: Ing. arch. Jiří Markevič, Ing. arch. Vendula Markevičová, Ph.D.

Studio Public Atelier založili v roce 2019 v Hlučíně manželé architekti Ing. arch. Vendula Markevičová, Ph.D. (*1983) a Ing. arch. Jiří Markevič (*1984).
Oba vystudovali FA VUT Brno, roční stáž na UPV ve Valencii, Jiří Markevič dále roční stáž na FA TUL v Liberci a Vendula Markevičová studium Zahradní a krajinné tvorby v Mělníku a doktorské studium v oboru Urbanismus na FA VUT Brno s dizertací na téma Dřeviny ve veřejném městském prostoru. Po škole získávali praxi u známých brněnských architektů. Jiří Markevič v letech 2011 – 2019 v architektonické kanceláři Ing. arch. Radka Květa. Vendula Markevičová ve stejné době působila v kanceláři zahradní a krajinné architektky Ing. Evy Wagnerové.
Studio se zaměřuje na propojování architektury, urbanismu, zahradní a krajinné tvorby. Smysluplnost architektury spatřuje především v navrhování kvalitních veřejných prostranství a budov. Při navrhování je pro ně zásadní místo jako celek, od jeho historického vývoje, přes topografii a krajinný ráz po současné funkční a provozní využití. Jako nezbytnost vnímají zasazení architektury do sociálního kontextu i ekologickou stránku architektury.
Na některých projektech pracují zakladatelé společně, některé projekty tvoří s kolegy z jiných ateliérů. Architekturu vnímají jako multidisciplinární obor. Nahlížení díla z různých perspektiv a konstruktivní kritika je pro architekty Public Atelieru při celém procesu navrhování nezbytná.
Public Atelier je velmi mladé studio, a tak většina prací, kterými se dnes prezentuje, vznikala ještě před jeho založením, avšak zakladatelé jsou jejich výhradními autory či spoluautory (například rekonstrukce a dostavba ZŠ Vřesovice, spolupráce Ing. arch. Jaroslav Sedlák, úprava tržiště a návrh mobiliáře na ulici Husitská v Brně, spolupráce Ing. Eva Wagnerová, systémová úprava vegetace v Brně-Líšni, spolupráce Ing. Ján Augustín, mobiliář naučné stezky Svatý kopeček, Mikulov, spolupráce Ing. arch. Pavel Střítecký a další).

Portrétní foto: Public Atelier
Foto: Public Atelier

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>