Ateliér Kunc architects

akalogo

Adresa: Nad Spádem 650/12, 14700, Praha 4

www.atelierkunc.com

Rok založení: 2011
Jména partnerů: MgA. Michal Kunc (1971)

Před lety se architekt Michal Kunc vyučil truhlářem. Pracoval se dřevem, cestoval, díval se po světě a snil o architektuře, která může lidem měnit život. Po studiu v ateliéru u Evy Jiřičné začal navrhovat rodinné domy. Každý jedinečný, jako jsou jeho obyvatelé.

Dnes je to hodně domů. Desítky osobních příběhů, emocí, očekávání… Radosti a štěstí. Tady začíná cesta k ucelené koncepci domu, které Michal říká „dům, který je Domovem“.

„Domov není nutně místo; domov je taky myšlení a paměť a zlost a radost a láska a hněv, vůbec všechno, co v nás je. Tam jsme chyceni, ať jsme, kde jsme.“
Když přijdete k nám do ateliéru a zeptáte se mne, co děláme, odpovím vám velmi jednoduše: navrhujeme interiéry domy, kanceláře… Hlavně ale navrhujeme prostor. Prostor, který má především připomínat místo, kde byste rádi trávili dobrou dovolenou.

Při navrhování bydlení se snažíme o maximální spojení s přírodou, hledáme nejlepší propojení domu se zahradou. Přecházíme z domu do krajiny a zpět, a stíráme tak hranice mezi vnějším a vnitřním. Dům, kam já rád jezdím na dovolenou, je dům s výhledem, je to dům s velkými okny, plný slunce. Vy, já a stejně tak zaměstnanci, nájemníci máme nakonec stejně nejraději svůj domov. Klid. Pohodu. Večerní posezení, u krbu, s knihou. To všechno je a může být domov. A z podobné filozofie vycházíme i při navrhování našich kanceláří. Musí to být příjemný prostor, nejen pro práci.

Portrétní foto: David Port
Rodinný dům RD Neveklov, foto: Jan Vrabec

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER

Koupit předplatné