ATELIER SOUKUP OPL ŠVEHLA

Adresa: Klatovská třída 11, 30100 Plzeň

www.atelier-soukup.cz

Rok založení: 1991 
Jména partnerů: Ing. arch. Jan Soukup (1946), Ing. arch. Jiří Opl (1965), Ing. Antonín Švehla (1958), David Cígler, dipl. tech. (1975)

Ateliér byl založen architektem Janem Soukupem v roce 1991. Názor na architekturu a věříme, že i vstřícnost ke klientovi, zůstávají po celou dobu stejné. Základním zaměřením ateliéru je obnova našich památek a individuální výstavba od bytové po komerční. Budoucnost totiž neexistuje bez minulosti. Každý, kdo toto pravidlo popřel, skončil neslavně.
Naše minulost je náš odrazový můstek pro budoucnost, a bude-li pevně postavená v našich myslích, tím pevněji se můžeme odrazit a dál se dostaneme. Proto je naším výsostným zájmem obnova historického vědomí, které má výraz v památkách.
Považujeme za důležité, aby naše památky s námi dál žily, ne jen jako muzeální exponát, ale jako prožívaná skutečnost. Nezanedbatelná je proto i angažovanost ateliéru v dobrovolné sféře osvětové činnosti, propagaci a konkrétních akcích na záchranu památek.
Protože pracovníci ateliéru si dali za cíl dělat dobrou architekturu, nerozlišují mezi architekturou minulosti a budoucnosti. Tvoří i nové stavby, které se řadí po bok dílům našich předků a je radostí, když nová stavba navazuje přímo na historické prostředí.
Mezi nejvýznamnější realizace patří revitalizace katedrály sv. Bartoloměje v Plzni, rekonstrukce kláštera v Chotěšově, dostavba ambitu poutního místa v Mariánské Týnici, Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, novostavba NTIS pro ZČU v Plzni, Klášter Nový Dvůr, obnova jízdárny ve Světcích u Tachova, Techmania Science Center Plzeň, areál Technocrane, 10 hvězd – revitalizace židovských památek v ČR.

Portrétní foto: Jan Trčka
Jízdárna Světce u Tachova (2021), foto: Michal Cetkovský

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>