Caraa.cz

Adresa: Korunní 1384/59, 120 00 Praha 2-Vinohrady

www.caraa.cz 

Rok založení: 2003
Jména partnerů: Ing. arch. Štěpán Kubíček (1973), Ing. arch. Martina Buřičová (1974)

Věříme, že charakter společnosti určuje prostředí, ve kterém žijeme. Proto se věnujeme nejen navrhování, ale i předávání zkušeností novým generacím – Martina Buřičová vede od roku 2014 ateliér ZAN a učí základům výtvarné tvorby studenty prvního ročníku na FA ČVUT V Praze.
Máme široký záběr. Pracujeme na rozmanitých projektech různého měřítka. Každá zakázka je pro nás důležitá a jdeme do ní naplno.
Naše práce je založena na dialogu. Důležitý je pro nás potenciál místa a smysluplné zadání, řešení hledáme společně s klientem. Chceme, aby domy dobře sloužily, hledáme trvalé hodnoty a ekonomickou vyváženost. Důraz klademe na logické provozní uspořádání s cílem vytvořit praktický, ale architektonicky zajímavý prostor. Stavíme domy, které vydrží, pro něž je samozřejmostí pohodlný a udržitelný provoz. Nezajímají nás okázalá ani módní naleštěná řešení. Projekty zpracováváme komplexně, řešíme vše, od studie přes kompletní projektové fáze, výběr dodavatele až po kontrolu stavební realizace a interiér.
Aktuálně je dokončena další část konverze areálu Podkovářská v Praze-Vysočanech (budova B), kterému se dlouhodobě věnujeme. Za realizaci nejvyšší budovy v areálu s basketbalovým hřištěm na střeše jsme dostali v roce 2010 Grand Prix architektů – Národní cenu za architekturu v kategorii rekonstrukce.

Portrétní foto: archiv ateliéru
Areál Podkovářská, budova B (2020), foto: Andrea Thiel Lhotáková

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>