CMCARCHITECTS

logo

Adresa: Jankovcova 1037/49, 17000, Praha 7

www.cmca.cz

Rok založení: 1997
Jména partnerů: Dipl. arch. David Richard Chisholm (1960), akad. arch. Vít Máslo (1964), Ing. arch. Evžen Dub (1968), Ing. arch. Martina Chisholm (1969)

Společnost CMCARCHITECTS byla založena v roce 1997 s vizí navrhovat a budovat velké urbanistické projekty na světové úrovni v České republice. Studio bylo v podstatě zformováno, když společnost ARED Development navrhla inspirativní spolupráci mezi CMC ARCHITECTS, Ateliéry Jeanem Nouvelem a Frankem O. Gehry Partners na projektu Holešovický pivovar na Praze 7. Případný vývoj studia CMC by se zaměřil na velké brownfieldy, průmyslové transformace a městské regenerační projekty, z nichž klíčový byl oceněný Holešovický pivovar.

Mezinárodní spolupráce pomohla rozvinout strategii a filozofii CMC ARCHITECTS, také díky spolupráci s MVRDV z Rotterdamu a ARUP z Londýna, jedné z nejlepších inženýrských skupin na světě. Studio strávilo prvních deset let také v zahraničí jako architekti výškových kancelářských budov, obytných komunit a transformací historických budov. Během této doby CMC pracovalo v USA, Německu, na Ukrajině, ve Vietnamu a v Rumunsku.

Zakládající partneři David Richard Chisholm a Vít Máslo provozují studio založené na procesech s pečlivě sestaveným týmem talentovaných architektů, kteří tvoří v atmosféře spolupráce rozmanitou architekturu na mnoha úrovních. Každý projekt je považován za originální dílo, navržené na základě kontextu, funkce a historie, inspirováno svým charakterem a samozřejmě snem a přáním jeho vlastníka. Mezi klíčové oceněné projekty v historii a vývoji CMC ARCHITECTS patří administrativní budova AFI Butterfly Karlín v Praze a PIANO v Českých Budějovicích, soutěž Dvorecký most v Praze, Pasáž Myslbek v Praze s uměleckým dílem Maxima Velčovského, Zastavovací plán pražského Letiště Václava Havla ve spolupráci s ateliéry D3A a RALA, Památník Tri An v Louisville, Kentucky, CLASSIC 7 Business Park v Praze, Engel Haus v Andělské hoře, Nová Karolina v Ostravě a samozřejmě Holešovický pivovar v Praze.

Portrétní foto: archiv ateliéru
Administrativní budova AFI City (2020), foto: archiv ateliéru

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>