CONSEQUENCE FORMA

Adresa: Botanická 59, 60200, Brno

www.consequence.cz

Rok založení: 2016
Jména partnerů: Janica Šipulová (1986), Martin Sládek (1985)

CONSEQUENCE FORMA je kancelář zabývající se architekturou, urbanismem, strategii rozvoje sídel, veřejným
prostorem, návrhy bytových domů a jinými individuálními projekty. Důležitou součástí přístupu ateliéru k profesi architekta je spolupráce v rámci profese, mezioborově i s veřejností.
V posledním roce…
Jedna z nejzajímavějších ateliérových spolu-prací byla na projektu tzv. Jižního centra Brna, kde se potkalo pět architektonických týmu. CF, jako ten nejmladší, měla za úkol mmj. téma zavádění Bim do procesu navrhování, včetně strategie sdílení dat napříč ateliéry. Podobně zajímavé zadání je projekt Nového centra Rybáře v Karlových Varech, kde se postupně rýsuje ambiciózní vize na přeměnu ruin starého pivovaru na plnohodnotný kus města. Po vyhrané soutěži se projektují další stupně projektu Parku na Moravském náměstí v Brně, kde se povedla prosadit postupná příprava parku a zlepšování stávajících podmínek kořenových zón stromů metodou vzduchového rýče. Některé projekty se postupně realizují, například novostavba Sportovní haly a Rekonstrukce části Základní školy v Novém Hrozenkově. Pro ateliér jsou zásadní také urbanistické projekty, řešící strategický rozvoj sídel, např. Vyzvaná soutěž na vizi 1,5km2 jižní čtvrti v Jihlavě.
Vnímáme, že soutěž je stále dominantní forma práce na urbanistických úkolech, přestože často je mnohem plodnější právě spolupráce napříč generacemi a obory. Právě tomuto přístupu jsme se naučili v Rakousku a snažíme se jej přinést do českého prostředí. Nejen proto jsme založili platformu CNQ visiting school, pořádající workshopy pro studenty a obce. Studentské workshopy jsou vyhledávané pro řešení složitých míst, kdy pomáháme obcím si ujasnit vlastní cíle a budoucí strategii v území. V rámci workshopů se snažíme spojovat studenty různých oborů. Poslední oslovení k pořádání workshopu přišlo z Letovic.

Portrétní foto: Jiří Hloušek
Nové centrum Rybáře, Karlovy Vary, foto: Jiří Hloušek

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>