gogolák+grasse

photo_large

Adresa: Milady Horákové 25, 17000, Praha 7

www.gogolak-grasse.com

Rok založení: 2010
Jména partnerů: Ivan Gogolák (1987), Lukáš Grasse (1987) 

Gogolák + grasse, architektonická kancelář fungující od roku 2010 (nejdříve jako volné sdružení) se primárně věnuje projektům větších měřítek, územnímu plánování urbanistického charakteru, a jejich přepisem do detailu veřejných prostranství a krajiny. Důležitým aspektem všech projektů je jejich komplexnost a projev zdánlivě abstraktních širších vazeb a jejich koncepce do reálií a charakterů jednotlivých návrhů. Důraz klademe na uchopení a práci s možnými synergiemi jednotlivých prvků návrhů pro posílení využitelnosti a udržitelnosti jednotlivých řešení.
Gogolák + grasse na základě této své činnosti získalo přes dvacet ocenění v urbanistických soutěžích a realizuje řadu územních studií (mimo klasické územní studie také veřejná prostranství, krajiny, generely různých typů, akční plány apod.), územních a regulačních plánů.
Kancelář se zaměřuje i na publikační činnost, kurátorování přednášek a workshopů, podílelo se například na 14. mezinárodním bienále architektury v Benátkách (2014) nebo na projektu Plán Bratislava (2018) a snaží se aktivně zapojovat do života architektonické obce skrze architektonické soutěže a veřejnou debatu. Rozvíjí také rovinu historie, aplikace a budoucnosti urbanistických idejí a procesů v našem prostředí. Tématu idejí v urbanismu věnoval Ivan Gogolák svou dizertační práci (2018). Mezi důležité členy týmu patří také mimo jiné specialisté Matúš Berák (1996) a Štěpán Matějka (1988).

Portrétní foto: Josef Kadlčík
Nová TEPNA, Náchod – řešení udržitelné čtvrtě (spolupráce s AOC)

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>