Kuba & Pilař architekti

Adresa: Kopečná 58, 60200, Brno

www.arch.cz/kuba.pilar

Rok založení: 1996
Jména partnerů: Ladislav Kuba (1964), Tomáš Pilař (1963)

Ladislav Kuba a Tomáš Pilař spolupracují od roku 1996 jako ateliér Kuba & Pilař architekti (od roku 2007 jako Kuba & Pilař architekti, s. r. o.) se sídlem v Brně.
Začátek jejich spolupráce byl podpořen úspěšnou účastí v architektonických soutěžích, které se staly výchozím zdrojem zakázek ateliéru. Díky vítězství v soutěži na knihovnu Filozofické fakulty v Brně (1998) získali první významnou veřejnou zakázku, která byla realizována a následně získala hlavní cenu v Grand Prix Obce architektů 2002 a četná další ocenění. Na tento projekt navázaly další úspěšné architektonické soutěže, realizace a ocenění – mezi nejvýznamnější patří Fakulta chemicko-technologická a sportovní zařízení Univerzity Pardubice (hlavní cena na Grand Prix Obce architektů 2009), Bytový komplex Na Krutci v Praze, obchodní dům Omega v Brně, bytový dům na Kostelním náměstí v Ostravě, projekty Moravskoslezské vědecké knihovny a Západočeské galerie v Plzni a mnoho dalších. Pět jejich staveb bylo nominováno na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award a devětkrát získali ocenění Grand Prix Obce architektů.
„Výchozím bodem našich architektonických návrhů je kontextuální vztah k okolí a obsah samotné stavby, který se snažíme transformovat do odpovídající vizuální podoby. Soulad mezi obsahem a formou nepovažujeme za frázi. Klademe maximální důraz na výtvarnou koncepci našich návrhů. Soustředíme se na detail, který teprve finálně přepisuje abstraktní výtvarný záměr do reality.“

Portrétní foto: Iva Kubová
Fakulta humanitních studií UK v Praze (2020), foto: David Korsa

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>