M&P architekti

Adresa: U Vody 1194/10, 59401, Velké Meziříčí

mparch.cz

Rok založení: 2004
Jména partnerů: Markéta a Petr Veličkovi (1978,1976)

Ateliér krajinářské architektury založili v roce 2004 Markéta a Petr Veličkovi.
Jsme architekti, kteří se prioritně věnují krajinářské architektuře. Konkrétní místo je vždy základem naší tvorby. Opakovaně se jej pokoušíme přečíst, nalézat významy, neničit, citlivě zacházet.
Krajinářská architektura – „architektura beze stropu“ je svébytným oborem zahrnujícím komplexní tvorbu náměstí, nábřeží, ulic, parků, promenád… Zahrnuje především krajinu města – veřejné městské / venkovské prostory, historické a soukromé zahrady, ale i krajinu volnou. Krajinářská architektura není „ozeleňováním prostoru“, ale celostním komponováním místa. Projekty řešíme od první skici po dozor při realizaci.
Naším přáním je kvalitní život lidí užívajících svůj obytný prostor. Věříme, že prostředí nás významně každý den formuje, a proto je životně důležité pro každého z nás. Věříme, že i malý detail může významně pomoci a naše služba může pozitivně ovlivňovat životy lidí. Věříme, že krása je nutnou součástí života každého z nás.

Děkujeme za spolupráci: Kateřina Nečasová, Tomáš Popelínský, Adam Kořistka, Kateřina Sapáková Záleská, Aleš Dittert, Daniel Chvoj, Tomáš Bílek, Linda Smítalová, Petr Smítal, David Prudík, Jan Cyrany, Ludmila Jelínková, Blahoslav Kvasnica, Tomáš Řádek, Josef Válek, Jitka Daňková, Jan Zemánek, Pavla Drbalová, Eva Teplická, Ljuba Václavová, Jiří Václav, Václav Cílek, Jakub Chvojka, Tomáš Jiránek, Sussane Spurná a všem dalším, kteří se podílejí či podíleli na našich společných projektech.

 

rgbVeličkovi_autor fota Žaneta Havelková (3) (1)
Portrétní foto: Žaneta Havelková
Expozice Severní Amerika, Botanická zahrada Praha Trója, v současnosti projekční příprava (2018), vizualizace: Jan Cyrany

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>