Pelčák a partner architekti

Adresa: Dominikánské náměstí 656/2, Brno-město, 602 00 

www.pelcak.cz

Rok založení: 2008
Jména partnerů: Prof. Ing. arch. Petr Pelčák (1963), Ing. Petr Uhrín (1964), Ing. arch. David Vahala (1982), Bc. Michaela Rigová (1987)

Práce našeho architektonického studia vyrůstá ze zájmu o město jako o urbanistický, kulturní a historický fenomén. A provází ho chuť projektovat velké a projekčně náročné stavby. Těžiště naší práce leží v projektech v městském kontextu, které jsou součástí rostlé stavební substance. Proto se často a rádi zabýváme historií, porovnáváním starého a nového a zvažujeme nutné a potřebné zásahy. Město a stavby, které je utvářejí, jsou tak hlavním tématem, kterým se naše architektonická kancelář projekčně zabývá.
V současné podobě pracuje od roku 2008, ale jádro projekčního týmu spolupracuje bezmála již 30 let. V současnosti se jeho velikost pohybuje kolem třiceti zaměstnanců ve dvou studiích sídlících v Brně a Praze. Během svého fungování jsme vypracovali projekční dokumentaci k realizovaným stavbám o nákladech mnoha miliard korun. Spektrum našich projektů zahrnuje novostavby a jejich soubory, mnohdy typologicky i technologicky náročné a investičně i měřítkem velké, přestavby a rekonverze a různé druhy urbanistických plánů.
Rozmanitost a rozdílná velikost úkolů je výhodou pro komplexní postižení všech aspektů tvorby návrhu. Do jejich zpracování jsou tak zahrnuty zkušenosti z řady oblastí projektování i realizace staveb rozdílných měřítek a typů a rovněž z koncepčního projektování města prováděného pro městské samosprávy.

Portrétní foto: David Židlický
Centrála Správy železnic, Praha (2021), vizualizace: Dousek: Záborský

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>