RKAW

Adresa: Dr. Zikmunda Wintra 458/16, 16000, Praha 6

www.rkaw.cz

Rok založení: 1993
Jména partnerů: doc. Ing. arch. Radek Kolařík (1964)

Kancelář RKAW založili v roce 1993 Radek Kolařík a Lada Kolaříková pod názvem Radek Kolařík Architectural Workshop. Radek Kolařík pracoval v kanceláři Jeana Nouvela v Paříži a v Atelieru 2 Stavoprojektu v Liberci SIAL pod vedením mj. Karla Hubáčka. Lada Kolaříková byla dále ředitelkou Sekce plánování města na Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, pracovala v Chemoprojektu v Praze.
Kancelář se smysluplně zabývá jakýmikoliv projekty jakkoli souvisejícími s architekturou, urbanismem a krajinou. Za dobu své existence zpracovala bezmála dvě stě projektů v široké škále typologií a velikostí. Mezi její první projekty patřily návrh Regulace a stavebního režimu Baťova Zlína, Obnova Paláce Lucerna v Praze. V rámci mezinárodního týmu kanceláří zpracovala výzkumný projekt City Visions Europe, kurátorovaný Berlage Institute v Amsterdamu. Více než deset let pracovala na rezidenčních projektech pro anglického klienta Abbey. Uspěla v prestižních soutěžích, vyzvaných (Plzeň Jižní město) nebo otevřených (Návrh řešení využití a rozvoje území ostrova Štvanice v Praze). Její realizace byly publikovány mj. v ročenkách Česká architektura.
Práce atelieru byla mj. nominována na cenu Mies van der Rohe Award. Mezi klienty kanceláře patří instituce, orgány státní správy, soukromí developeři a investoři. Kancelář si zpravidla vybírají na základě doporučení pro její zkušenosti s koncipováním a realizací náročných zadání v komplikovaných podmínkách.

rgbRK_foto
Portrétní foto: Radek Kolařík
Řepkové pole, Slivenec, Praha (2012), foto: Ivan Hruška, Alena Hrušková

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER

Koupit předplatné