Roman Brychta Architekti

Adresa: Evropska 57, Praha 6

www.brychtaarchitekti.cz

Rok založení: 2020
Jména partnerů: prof. Mgr. Akad. Arch. Roman Brychta (1967)

Roman Brychta Architekti je ateliér založený v roce 2020. Jeho hlavní charakteristikou je otevřenost k mezioborové spolupráci a vnímání architektury jako starosti o místo, ve kterém žijeme. V našich projektech nabízíme otevřenou komunikaci, kde všichni účastníci procesu mají svoji kompetentní, a hlavně odpovědnou funkci. V portfoliu Romana Brychty je zastoupeno široké spektrum projektů – aktuálně např. Centrála ČSOB v Hradci Králové, kterou dokončujeme společně s ateliérem Projektil architekti (otevření na podzim 2021). Po téměř deseti letech finalizujeme expozici s mezinárodním významem Naši Němci v Muzeu Ústí nad Labem (také ve spolupráci s Projektil architekti). Připravujeme projekty rekonstrukce Pivovarských teras ve Vimperku, Náměstí Svobody v Kladně (společně se Steiner Malíková krajinářští architekti) či Smuteční síně ve Vysokém Mýtě (společně s Ateliérem zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera). Současně se zabýváme typologií bydlení a školských staveb, kde pracujeme s otevřeností dispozice v kontextu bezprostředního okolí domu.
Aktuální sestava týmu RBA jsou architekti Jan Karásek (1985), Eliška Martínková (1994) a Vladimír Votava (1993).
Roman Brychta je držitelem dvou Národních cen za architekturu (2007 Středisko ekologických aktivit Sluňákov, 2009 Národní technická knihovna v Praze) a kromě své praxe se dlouhodobě věnuje výuce architektury na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Je často zván do porot architektonických soutěží.

rgbRBA2021_6
Portrétní foto: Jan Kukla
Centrála ČSOB, Hradec Králové (2021), autor: Roman Brychta, Adam Halíř (Projektil architekti), spolupráce: Jan Karásek, Klára Taboříková, Marek Sankot, Ondřej Hart, Thu Huong Phamova, Renata Horová

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>