ŠMÍDOVÁ LANDSCAPE ARCHITECTS

Adresa: Křižíkova 213/44, Praha 8, 186 00

www.smidova-la.com

Rok založení: 2002
Jména partnerů: Ing. Štěpánka Šmídová (1977)

Zabýváme se skutečnou krajinářskou architekturou. Ať se jedná o parky, veřejné prostory ve městech, nebo o rodinné zahrady, naše práce bude vždy víc než pouhá dekorace. Pomocí zeleně a dalších prvků vytváříme prostor, který má předem jasně daný cíl. Zakládáme si na spolupráci mezi obory, používáme vhodné materiály, technologie a vegetace. Naše projekty a realizace fungují jako celek. Navrhujeme krajinu. Pracujeme s prostorem. Komponujeme prostor. 
Ekologie krajiny. Správné hospodaření s vodou. Smysluplná trvalá udržitelnost. Pro nás jsou to zásadní prvky krajinářské architektury, bez kterých nevznikne dlouhodobě fungující celek.
Při návrhu a při výběru rostlin počítáme s místními podmínkami. Zohledňujeme nadmořskou výšku, všímáme si typu půdy a dbáme na vodní zásobení.
Dokážeme tím snížit dodatečné náklady, protože potom se nemusí investovat do závlahových systémů nebo neustále doplňovat hnojiva a nehrozí ani to, že by bylo potřeba nakonec vyměnit půdu. Hospodaříme s vodou, která je nepostradatelná. A čím dál dražší. My pracujeme tak, abychom o ni nepřicházeli. Vyhýbáme se vegetaci s vysokými nároky na závlahu a v našich návrzích často najdete suché poldery, rybníky nebo tůně, díky kterým zadržíme vodu v krajině.
Dopředu zvažujeme, jak náročná bude údržba. Předvídáme možné komplikace. Domlouváme se s klientem, jaké má možnosti a co zvládne.
Mnohdy totiž stačí málo, aby lesy, louky, parky nebo městská zeleň byly zdravé, nenáročné a krásné. 

Portrétní foto: Tereza Hirth
Oaks Prague – krajinářská architektura (2021), foto: YellowCircle

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER


Koupit předplatné ?>