Stempel Tesař Architekti

Adresa: Thákurova 9, 16634, Praha 6

www.stempel-tesar.cz

Rok založení: 2008
Jména partnerů: prof. Ing. arch. Ján Stempel (1959), Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.

Ján Stempel, absolvent Fakulty architektury Technické Univerzity v Budapešti, začal svoji praxi dnes již v legendárním ateliéru SIAL. Vítězný soutěžní návrh a následná realizace československého pavilonu Expo v Seville ve Španělsku se stává podmětem vzniku kanceláře A.D.N.S. V roce 2004 ukončuje Ján Stempel dlouholeté partnerství ve firmě a v praxi pokračuje samostatně. V roce 2008 zakládá studio Stempel & Tesař architekti společně s Janem Jakubem Tesařem, který studoval na prestižní univerzitě v Delftu v Nizozemí a fakultě architektury ČVUT v Praze. Během pobytu v Nizozemí pracoval v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. Od roku 2019 je ateliér veden jako Stempel Tesař architekti, s. r. o.
Renomé ateliéru potvrzuje řada ocenění. Rekonstrukce mlýna na bydlení získal titul finalista České ceny za architekturu 2018. V bohatém portfoliu realizací a studií najdeme rodinné domy, bytové domy, ale třeba i sportovní halu či minipivovar.
Oba společníci kromě svojí praxe působí i jako pedagogové na Fakultě architektury ČVUT v Praze, jsou známí také jako autoři knih o současné české architektuře, zejména bestsellerem 99 DOMŮ.

Stempel&Tesar
Portrétní foto: Bc. Jiří Ryszawy
Ubytovací dům sociální péče Tereza Semily (2019), foto: archiv ateliéru

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>