TaK Architects

logo2

Adresa: Hollarovo nám. 2, 13000, Praha 3

www.tak2002.cz

Rok založení: 2002
Jména partnerů: Ing. arch. Marek Tichý (1971)

Architektonická a inženýrská kancelář TaK byla založena v roce 2002 skupinou architektů a stavebních inženýrů, která společně pracovala již od 90. let minulého století. Za dobu své existence zpracovala a realizovala několik stovek projektů, které získaly řadu ocenění. Dlouhodobě se věnuje mimo jiné kontextu historické a současné architektury, hledání autentického architektonického výrazu, rovnováhy mezi památkovou ochranou a požadavky na soudobou funkční stavbu. Navrhování a projekční činnost doplňuje výstavami, články, přednáškami a publikacemi pro odbornou i laickou veřejnost.
Soustředíme se zejména na individuální přístup k zájmům investora, na komplexní vnímání a pochopení projektu, vhodného zasazení do dané lokality a kultury. Naší hlavní prioritou je nejen kvalita architektonického a projektového řešení, ale také oboustranné uspokojení ze spolupráce. Architektura je pro nás zhmotněním myšlenky. Proměnou potřeb zadavatele, které fantazií architekta získávají obrysy a mění se v prostor.
Chceme nabídnout nejen kreativní řešení, ale i zodpovědnou týmovou práci, odbornou pomoc při projektování i výstavbě. Projekt nás zajímá od prvotní myšlenky až k uvedení stavby do života. Usilujeme o to, aby architektonická vize byla doprovázena technicky i ekonomicky adekvátním řešením. Profesní týmy jsou skládány individuálně na každý projekt, podle jeho povahy tak, aby realizační skupina vždy co nejlépe pracovala v zájmu stanoveného cíle.

Marek Tichý B 03
Portrétní foto: archiv ateliéru
palác Elektrických podniků v Praze (2021), foto KIVA

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>