TERRA FLORIDA

Adresa: Grafická 20, 150 00, Praha 5

www.terraflorida.cz

Rok založení: 1996
Jména partnerů: Lucie Vogelová (1971), Antonín Wagner (1969), Radka Šimková (1974), Lada Veselá (1974), Zuzana Štemberová (1974), Markéta Mádrová (1974), Jan Sulzer (1992)

TERRA FLORIDA je zavedený krajinářský ateliér, založený roku 1996 Lucií Vogelovou a Antonínem Wagnerem. V ateliéru nyní působí sedm krajinářských architektů. Od počátku je hlavní náplní ateliéru tvorba zahrad a krajinářských projektů po celé České republice, s působením i v blízkém zahraničí.
K projektům přistupujeme individuálně, pokaždé s novou invencí a nápady. Stojíme za dobře odvedenou prací, na projektech spolupracujeme od konceptu až po autorské dozory. Dokážeme pracovat ve velkém měřítku územního plánování a celkových koncepcí i na drobném detailu. V městském prostoru řešíme jednotlivé ulice, veřejná prostranství, dvory a dvorky, nábřeží i velké obytné a administrativní areály.
Dobře víme, že projekty krajinářské architektury jsou mnohovrstevnaté, vycházejí ze znalostí prostředí, historie a souvislostí, tvoří se s ohledem na sociální prostředí, provozní vazby a potřeby, v kontextu s krajinnou strukturou. Krajinu vnímáme jako celek, provázaný systém, který je nutno tvořit koncepčně a zároveň umíme ekologické principy sladit s originálním designem návrhu. Šetrnost k okolnímu prostředí, dlouhodobá udržitelnost projektů a komplexní přístup ke krajině je základem naší práce.

Motto
Cílem naší práce je vytvořit kvalitní krajinářská díla, zasazená do kontextu místa, esteticky i funkčně na vysoké úrovni, s citem pro výtvarný detail a neotřelým celkovým výrazem. Dlouhodobě usilujeme o citlivý přístup ke krajině.

Portrétní foto: Jiří Thýn
Projekt ORBITA v areálu bývalého energetického centra továrny WALTER, Praha (2020), vizualizace: Jan Lankaš

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa redakce
Na Perštýně 2,
110 00, Praha 1

Spojte se s námi
Redakce: +420 608 215 740
Obchod: +420 734 892 315
E-mail: [email protected]

Pravidla soutěže na Facebooku
Pravidla soutěže na Instagramu

NEWSLETTER
Koupit předplatné ?>