Fashion Line od KOMA Modular mění pohled na soudobý urbanismus

Jedinou jistotou současné doby je změna. Společnost se na tuto realitu pomalu adaptuje a i architektura tento trend odráží. Nově vznikající stavby jsou tedy často víceúčelové a počítá se s jejich proměnou v průběhu let. Na změnu reagují také návrhy modulární stavebnice Fashion Line od firmy KOMA. Objekt, který vznikne z této sestavy, lze rozšiřovat, zmenšovat a modul lze dokonce během let přesouvat. V souladu s cirkulární ekonomikou pak firma počítá i s dlouhodobým pronájmem stavby, či jejím zpětným odkupem.

Fashion Line v sobě spojuje hlavní myšlenky variability, rychlosti a inovativního řešení. Firma KOMA modular, která má dlouhodobé zkušenosti s modulární výstavbou, spojila síly s designérkou Adélou Bačovou. Společně vytvořili moderní stavebnici, která je plně prefabrikovaná. Části modulů jsou vyměnitelné a variabilní, včetně stěn. „Jednotlivé prvky lze vzájemně kombinovat a vytvořit díky tomu designové útočiště pro trávení volného času, kancelářské prostory či místo pro malý byznys,” uvádí designérka Bačová.

Projekt lze celý nasimulovat a objednat v online konfigurátoru. Zákazník si přímo na webu může vybírat z několika variant interiérových obkladů, případně podlah. Zvolit lze také typ vytápění například elektřinou, tepelnými panely či krbokamny na dřevo, modul lze opatřit elektrickou ventilací. Základem konstrukce je pozinkovaný profil, což zaručuje odolnost objektu. V kombinaci s dobrou izolací řadí konstrukční prvky moduly do energetické náročnosti B. Linie Relax je nabízena ve třech velikostech – Single (22,5 m2), Double (36 m2) nebo Tripple (54 m2). Stavba modulu je také díky prefabrikovaným částem velmi rychlá. KOMA modular je schopna ji dodat již po jednom měsíci od objednání, včetně závrtných šroubů.

 Oficiálně bude Fashion Line představena na letošním Designbloku. Objednávky a rezervace jsou možné od září na webových stránkách Fashion Line (fashion-line.eu). Představením modulu Relax však vývoj řady rozhodně nekončí.„Stejně jako projekt samotný, ani celkový koncept Fashion Line není uzavřený. V nejbližší době představíme také moduly Office a Studio – které budou přizpůsobeny pro malým provozovnám a kancelářským prostorám. Do budoucna počítáme s pravidelným rozšiřováním řady doplňků a inovací tak, abychom reagovali na požadavky, které situace přináší,” uzavírá představení Adéla.

O firmě KOMA modular

KOMA je přes více než dvacet let předním českým výrobcem modulární výstavby. Do širokého povědomí se dostala pavilonem pro Expo 2015 v Miláně, který byl oceněn bronzovou medailí za architekturu. S designérkou Adélou Bačovou spolupracuje firma dlouhodobě již od jejích studií. Návrh Fashion Line předcházel například prezentace firmy na Designbloku, dům pro ČT na KVIFF či putovní kavárna Potmě.

Napsat komentář

Koupit předplatné