Hotely inspirované dřevostavbou českým horám sluší
Kromě tradičních srubů a roubenek se začaly na našich horách objevovat hotely a apartmány inspirované dřevostavbami. Využití dřeva na velké části obložení části budovy či na celou fasádu domu je pro stavby v horských oblastech typické. Moderní budovy kombinují dřevo, sklo a ušlechtilé materiály, a to nejen navenek, ale i zevnitř. Z takto vybavených hotelů jsou nadšení nejen majitelé, ale především hosté. Velká část hotelů v moderním stylu následujícím ekologické trendy vyrostla v Beskydech a na Valašsku.

Penzion U Juráška

Malý a Velký Jurášek – dvě budovy sympatického penzionu v srdci Beskyd v obci Kunčice nad Ondřejníkem prošly rekonstrukcí v rustikálním stylu pod taktovkou architektonického studia Dwarchitektura. Nízká přízemní budova, které dominuje řada výrazných vikýřů kombinuje na své fasádě kamenné obložení, velké prosklené plochy a dřevo. Ty samé materiály vytvářejí příjemný a útulný prostor i uvnitř penzionu. Ubytování v penzionu Jurášek si užijí zejména rodiny s dětmi.

Hotel & Garden U Holubů

Další povedený příklad skloubení přírodních materiálů s okolním prostředím představuje Hotel & Garden U Holubů, který najdete v turisticky oblíbené obci Čeladná. Nedaleko splavu řeky Čeladenky stojí tento hotel jako důkaz, že i rekonstrukce může dopadnout na výbornou. Tato proběhla pod vedením architekta Jana Konečného v letech 2008 – 2012 a opravdu se povedla. V budově hotelu vznikly moderní butikové apartmány, ale je zde zachován i jeden pokoj v historické části ve stylu první republiky.

Dalšími povedenými realizacemi jsou například Penzion Skaličí ve Stanovnici či chalupa Ydykseb ve Frýdlantu nad Ostravicí. Zamluvte si ubytování a přijeďte se na vydařená díla českých architektů podívat na vlastní oči.

Napsat komentář

ten − nine =


Koupit předplatné ?>