Jaké jsou moderní kuchyně pro letošní a příští rok? Vsaďte na dřevo a tmavé barvy


V minulých letech veleli designéři minimalismus, hladké a lesklé materiály, žádné skříňky, jen čistý design. Oblíbené bylo sklo i nerez, letos ovšem přišla do kuchyní změna. Jaká?

Přírodní materiály

Ať už samotné skříňky, tak také pracovní desky a pulty volte vždy v přírodních materiálech, na které je letos kladen důraz. Protože interiér je se více než kdy jindy zaměřuje na soužití člověka a přírody, jsou přírodní materiály jasným hitem tohoto i příštího roku. Velkým trendem se stává teraco, které si naše babičky a dědečkové pamatují z 50. let.

Všudypřítomné police

Zatímco minulý rok jasně nakazoval kuchyně bez horních polic, letos prázdnotu vyplňují otevřené vzdušné police, které prostor otevřou. Ideální jsou samozřejmě dřevěné, ale trendem jsou i masivní police s černou kovovou konstrukcí.

Tmavé barvy a mat

Vysoký lesk minulých let se v tomto roce drží v pozadí a přichází mat. Možná i proto, že lesklé skříňky nebyly v kuchyni zrovna dvakrát praktické. Mat ale skvěle ladí s přírodními materiály (dřevo, mramor) a snadno se udržuje. Navíc si můžete pořídit v matné černé i spotřebiče, jako je sporák nebo stolní myčka, a doplňky, které stojí pár korun, jako jsou úchytky na skříňky nebo věšáky na utěrky či kuchyňské náčiní.

Měď a mosaz

Minulá léta byla pro nerez, tentokrát je nerez out. Pokud chcete moderní kuchyň, vyměňte jí za měď či mosaz, který mnohem lépe ladí s přírodními materiály. V případě tmavé, například černé kuchyně můžete vsadit i na zlatou.

Napsat komentář

four × four =


Koupit předplatné