Jaké terasové dveře se hodí k vám domů?


Terasy moderních domů nebo velkorysých bytů přináší jejich majitelům téměř neomezené možnosti využití. Ať už na terase trávíte volné chvíle s přáteli, obědváte v kruhu rodiny, nebo relaxujete s knihou v ruce, nezapomínejte na výběr kvalitních dveří. Ty propojí vnitřní prostory s venkovními, vnesou do interiéru dostatek přirozeného světla a podtrhnou styl vašeho bydlení. Pokud vás čeká výběr nových dveří na terasu nebo balkon, přečtěte si, na jaké parametry se zaměřit a na co si dát pozor.

Vneste dostatek přirozeného světla do interiéru

Každý interiérový designér vám potvrdí, že dostatek světla je pro zdravé a pohodlné bydlení stěžejní. Ani sebevýkonnější zdroj umělého osvětlení nenahradí teplé sluneční paprsky, které projasní vaše vnitřní prostory a naplní je mimořádnou atmosférou. A právě to je jedna z předností terasových dveří, které díky velkým proskleným plochám umožní vnést do vašeho rodinného domu dostatek světla.

Už při plánování stavebního řešení domu myslete na začlenění dostatečně prostorných dveří na terasu nebo balkon. Čím větší dveře do prostoru zakomponujete, tím více přirozeného světla do domu pronikne. Terasové dveře jsou na trhu k dostání v různých provedeních. Vedle klasických jednokřídlých existují i dvoukřídlé, stejně tak i dvoudílné se sloupkem.

Propojte vnitřní prostory s venkovními

Z hlediska prostupu maximálního množství přirozeného světla jsou ideální volbou právě dvoudílné prvky se sloupkem, které mohou mít kromě dveří i pevný prosklený díl. Celá stěna směrem na terasu tak může být prosklená bez jakéhokoliv zdiva, takže se opticky propojí vnější prostory s vnitřními. Ničím nerušené pohledy na terasu, dvůr nebo do zahrady si budete užívat každým dnem. Množství světla pak budete regulovat pomocí stínicí techniky, která k terasovým dveřím i pevným dílům neodmyslitelně patří.

Zdvižněposuvné dveře na terasu. Celá stěna může být prosklená bez jakéhokoliv zdiva, aby propojila vnější prostory s vnitřními. Internorm nabízí pro vaši terasu či balkon i individuální řešení dveří na míru.

Zapomeňte na kompromisy, vsaďte na řešení na míru

Každý prostor je jedinečný a žádá si individuální řešení. Pokud chcete, aby vstupní prostory na terasu odpovídaly přesně vašim potřebám z hlediska funkčnosti, vzhledu i velikosti, zvolte řešení na míru. Odpadnou vám starosti se začleňováním typizovaných dveří, prováděním dodatečných stavebních úprav a jiných kompromisů. Mezi přední evropské výrobce oken, vstupních dveří i zdvižněposuvných dveří na terasu a balkony patří společnost Internorm, která zákazníkům nabízí individuální řešení. Sami se tak rozhodnete pro konkrétní materiály, barvy, způsob otevírání či rozměry.

Výrobky Internorm vynikají i z hlediska tepelněizolačních vlastností, proto se s nimi setkáte u mnoha nízkoenergetických i pasivních domů. Terasové dveře na míru vám budou dobře sloužit desítky let a posunou vaše bydlení na novou úroveň. Najděte si ve svém okolí prodejce terasových dveří Internorm, který vám připraví individuální řešení s ohledem na vaše požadavky.

Dveře na terasu – plastové, plasthliníkové i dřevohliníkové

Při výběru dveří na terasu máte na výběr z různých materiálů. Díky cenové dostupnosti a vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem patří mezi nejvyhledávanější plastové terasové dveře. Snadno se udržují a jsou odolné proti vodě a vlhkosti. Vedle nich jsou stále oblíbenější plasthliníkové terasové dveře, které mají z vnější strany opláštění z odolného hliníku. Opláštění vyniká luxusním vzhledem a zvýšenou odolností vůči větru, mrazu i dešti. Nevyžaduje zvláštní údržbu a svůj vzhled si díky ušlechtilému materiálu opatřenému speciální povrchovou úpravou zachová řadu let.

Za zmínku stojí také dřevohliníkové terasové dveře. I ty mají vnější plášť vyrobený z hliníku, vnitřní konstrukce je však ze dřeva. Dřevohliníkové dveře nadchnou všechny příznivce přírodních materiálů. Dřevo nejenže poutavě vypadá, ale vyniká i tepelněizolačními vlastnostmi a stabilitou konstrukce. Navíc, na rozdíl od dřevěných oken, dřevohliníková okna nepotřebují pravidelné lakování a údržbu.

Terasové dveře Internorm. Výhodou dřevohliníkových zdvižněposuvných dveří Internorm je svoboda z hlediska volby materiálu. Z vnitřní strany můžete sjednotit styl s ostatním zařízením pokoje.

Slaďte terasové dveře s okny i vchodovými dveřmi

Dveře na balkon nebo terasu vybírejte s ohledem na další konstrukce výplňových otvorů, tedy okna a vchodové dveře. Sjednoťte jejich styl a zvnějšku zbytečně nekombinujte větší počet barev či povrchů. Výhodou produktů Internorm je kombinovatelnost dveří z hlediska volby materiálu. Z vnější strany budou vždy stejné, ať už sáhnete po plasthliníkovém, nebo dřevohliníkovém provedení. Hliníkový plášť totiž vypadá na vnější straně oken i dveří vždy stejně, a tak se sami rozhodnete, ve kterých místnostech upřednostníte vnitřní konstrukci z plastu a ve kterých ze dřeva. Při pohledu na váš dům rozdíl nepoznáte – průčelí si zachová jednotný vzhled.

Propojení interiéru a exteriéru. Komfortní bezbariérové řešení nabízejí zdvižněposuvné dveře Internorm s nulovým prahem.

I terasové dveře mohou být bezbariérové

Kromě materiálu terasových dveří a jejich vlastností se při výběru zaměřte na způsob otevírání. Nejčastější jsou terasové dveře s jednoduchým otvíravým a sklopným provedením. V nabídce společnosti Internorm, která je špičkou na evropském trhu, však naleznete i komplexní řešení s posuvným systémem, které vyniká funkcí paralelního posuvu a sklápění.

Důležitým parametrem je výškový rozdíl mezi prahem a podlahou. Ten bývá standardně 20 nebo 30 mm. Komfortním a současně bezbariérovým řešením je instalace terasových zdvižněposuvných dveří, které mají nulový práh a prostor mezi vnitřním a venkovním prostorem dokonale propojí – jak opticky, tak funkčně.

Luxusní vzhled, špičkové parametry, jednoduché otvírání i nekonečné možnosti kombinací. Takové jsou terasové dveře od Internormu, které jsou jasnou volbou mnoha architektonických studií i designérů. Chcete se o nich dozvědět více? Kontaktujte prodejce ve svém okolí, kteří vás s jednotlivými variantami rádi seznámí.

Foto: Internorm

Napsat komentář

one + twenty =


Koupit předplatné ?>