Proč zvolit dřevohliníková okna pro váš dům


Dřevohliníková okna v interiéru dýchají krásou dřeva, zvenčí jsou však chráněna odolným hliníkovým pláštěm. Přečtěte si, jaké jsou jejich veškeré výhody.

Dřevo patří mezi stavební materiály, které se v architektuře využívají po staletí. Díky přirozenému vzhledu a skvělým vlastnostem má dřevo pevné místo také v současných moderních stavbách. Návrat k tradičním materiálům se výrazně odráží i v odvětví výroby oken. I přes veškeré výhody plastů roste zájem o okna ze dřeva, která v interiéru působí útulně a přirozeně. Z hlediska designu a funkčnosti pak patří mezi naprostou špičku dřevohliníková okna. Prozradíme vám, jaké nové rozměry kombinace materiálů vašemu domu přinese a jaké jsou výhody dřevohliníkových oken.

Dřevohliníková okna mají z vnitřní strany tradiční dřevěnou konstrukci, zvnějšku jsou však opatřena odolným hliníkovým pláštěm.

Kombinace materiálů: dokonalý design i vlastnosti

Při výběru nových oken musíme zohlednit design, tepelněizolační vlastnosti, akustickou izolaci, náročnost údržby, životnost a spoustu dalšího. Cesta za okny, které vyhoví všem požadavkům, tkví v důmyslné kombinaci materiálů. Proto vznikla dřevohliníková okna, která mají z vnitřní strany tradiční dřevěnou konstrukci, zvnějšku jsou však opatřena odolným hliníkovým pláštěm.

Nepřekonatelná útulnost a přirozenost dřeva zůstává. Díky venkovnímu hliníkovému opláštění je okno chráněno před vlivy počasí. Společnost Internorm, která je průkopníkem v oblasti dřevohliníkových oken, vyplňuje prostor mezi hliníkem a dřevem speciální pěnou. Ta zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci a vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla. Díky tomu jsou s oblibou využívány i u nízkoenergetických a pasivních rodinných domů.

V interiéru dřevohliníková okna působí útulně a přirozeně, zatímco zvenku jsou chráněna hliníkovým pláštěm nenáročným na údržbu.

Hliníkový plášť – esteticky působivý architektonický prvek

Hlavní nevýhodou tradičních dřevěných oken je snížená mechanická odolnost a náročnější údržba. U dřevohliníkových oken patří natírání, lakování a impregnace oken minulosti. Předsazený hliníkový plášť chrání dřevo před vlivy počasí a kromě opláchnutí nevyžaduje žádnou údržbu. Hliníkový plášť je navíc dostupný v širokém sortimentu barev, a tak jej snadno přizpůsobíte stylu svého domu. Hliník vypadá honosně a stane se působivým architektonickým prvkem. Z hlediska designu patří okna s hliníkovým pláštěm k naprosté špičce a jsou jasnou volbou mnoha architektonických studií.

Vyberte si z mnoha druhů dřeva

Teplo, útulnost a přirozenost dřeva vnese do vašeho interiéru jedinečnou atmosféru. Dřevohliníková okna vás díky nadčasovému designu neomrzí. Na výběr máte z mnoha druhů dřeva. Vedle klasického smrku a modřínu si můžete zvolit dub, jasan nebo ořech, a to v nejrůznějších barvách. Okna díky tomu dokonale přizpůsobíte interiéru a sladíte je s podlahami či vnitřními dveřmi.

Dřevohliníková okna jsou kombinovatelná s dalšími materiály

Výhodou dřevohliníkových oken od Internormu je možnost kombinace s dalšími materiály, a to při zachování jednotného vzhledu. V nabídce totiž najdete také okna plasthliníková, která mají na vnější straně opticky stejný hliníkový plášť. Bez problémů se podle potřeby rozhodnete mezi plastem a dřevem – na exteriérové straně nepoznáte rozdíl. Do místností se zvýšenou vlhkostí (koupelny, toalety či sklep) můžete upřednostnit výhody odolného plastu, aniž byste se museli vzdát přirozenosti a útulnosti dřevěných oken v obytných částech domu.

Dřevohliníková okna se vyrábějí z různých druhů dřeva s řadou odstínů, proto je můžete zevnitř ladit k dřevěným prvkům interiéru, jako je podlaha, nábytek či dřevěné obložení.

Moderní technologie zvyšují užitnou hodnotu oken

Výrobci oken přichází s novými technologiemi a inovacemi, které zvyšují užitnou hodnotu oken. Špičkoví vývojáři z Internormu přináší inovace pod označením I-tec, které najdete i u mnoha dřevohliníkových oken. Příkladem je nový systém I-tec Core v podobě tenkých sklížených vrstev dřeva, které se nachází v jádru dřevohliníkových oken. Sklížené vrstvy zajišťují mimořádnou nosnost a umožňují vyrábět okna velkých rozměrů. Takové řešení se doposud využívalo jen u vysoce stabilních stropních trámů a nosníků.

Dáváte stále přeci jen přednost plastovým oknům? Pak sáhněte po naší letošní novince KF520. Jaké jsou její přednosti? Snadná péče a čištění díky hladkému povrchu a kompletně integrovanému závorování v křídle. Inovativní okenní křídlo navíc nelze odlišit od pevného zasklení. Na rozdíl od něj je ale můžete otevřít. Tyto výhody a nejnovější zasklení ECLAZ, které propouští až o 10 % více světla, dělají z KF 520 výbornou volbu pro každou stavbu.

Hledáte pro svůj dům okna, která zaujmou vzhledem i vlastnostmi? Obraťte se na prodejce oken Internorm, kteří vám představí všechny možnosti a seznámí vás s dalšími I-tec inovacemi.

Zdroj fotografií: Internorm

Napsat komentář

seventeen − fourteen =


Koupit předplatné