TON získal další Red Dot – porotu zaujaly věšáky Logs

Po třech měsících od uvedení na trh získává tato novinka jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu – Red Dot 2020. Autory návrhu jsou Romin Heide a Hanna Litwin z mladého designérského studia Büro Famos.

Produkt mohl porotu zaujmout nejen jednoduchým a hravým konceptem designu, díky kterému lze věšáky kombinovat i ve větších počtech, ale také přístupem k uvědomělé produkci. Věšák ve tvaru hvězdy vzniká z těch částí kvalitního bukového a dubového dřeva, které již nelze využít při výrobě židlí. Balení výrobku navíc probíhá do recyklovaných krabic v chráněné dílně.

 Büro Famos

Hanna Litwin a Romin Heide založili berlínské designérské studio v roce 2012. Společně pracují na designu světel, nábytku a doplňků. Věnují se také vytváření korporátní vizuální identity pro různé podniky. Pracují novým způsobem s tradičními technologiemi, například s porcelánem. Při hledání inovativních postupů rádi kombinují různé disciplíny produktového designu. Mnohdy mají jejich výrobky ekologickou myšlenku, vždy se však do jejich práce tento prvek dostává postupně a nenásilně.

Napsat komentář

Koupit předplatné