Baumit – betonové směsi na míru


Společnost Baumit je lídrem na trhu suchých betonových směsí a její široké portfolio výrobků nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.     

Běžné betonové směsi

Mezi nejpoužívanější běžné betony se řadí suché směsi Baumit B 20 a B 30. Díky vynikající zpracovatelnosti se uplatní například při tvorbě podkladu pod dlažbu, schodů, překladů, opěrných zdí a při dalších betonářských pracích doma i na zahradě. V místech, kde je tvořena drenáž nebo podklad před položením např. dlažebních kostek či desek, je doporučeno použití silně vodopropustné betonové směsi Baumit DrainBeton (drenážní beton).

Speciální betonové směsi

Baumit nabízí jednotlivé typy betonu podle specifického zaměření při stavbě objektu
a z toho vyplývajících požadavků. Mezi speciální suché betonové směsi patří mimo jiné vysokopevnostní směs Baumit ProofBeton. Díky své vodonepropustnosti nachází uplatnění především v konstrukcích vodohospodářských staveb, kanalizací, opěrných stěn nebo základů. Především kutilové a zahrádkáři ocení vlastnosti suché rychletuhnoucí betonové směsi Baumit FixBeton, který je vhodný například pro betonování sloupků zahradních plotů, zábradlí či dopravního značení. Požadujeme-li však od betonu výborné tepelněizolační vlastnosti, navíc s rezistencí proti požáru, lze zvolit materiál Baumit PorBeton. Jedná se o lehčenou betonovou směs s keramickým kamenivem, která je vhodná pro použití zejména při rekonstrukci objektů – k vyrovnávání podlahových konstrukcí, stropů nebo k zásypu kleneb a stavebních dutin. V široké nabídce je také expanzivní cementová směs Baumit FillBeton, kterou lze využít především při zálivkách železobetonových konstrukcí, zmonolitnění velkorozměrových skeletů nebo jako výplňovou injektáž dutin a pracovních otvorů.

 Jeden ze způsobů zpracování Baumit FixBeton: Nasypat-zalít-nemíchat

 

Realizace – terasa

 

Realizace – schody

 

Realizace – vylévání betonu

 

  1. Baumit ProofBeton – vodonepropustný beton
  2. Baumit Beton B 20/30 – tradiční betonové směsi
  3. Baumit DrainBeton – drenážní beton
  4. Baumit FlexBeton, Baumit FlexBeton Speed – spádové potěry
  5. Baumit FillBeton – zálivkový beton
  6. Baumit FixBeton – rychlý kotevní sloupkobeton

Baumit

Společnost Baumit je již od roku 1993 předním českým výrobcem stavebních materiálů vysoké kvality, což potvrzuje i několikanásobné obhájení titulu Nejlepší výrobce stavebnin. V letošním roce získala společnost také zlatou Známku kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2019 za omítkový systém Baumit Klima, podporující zdravé bydlení. Jako jeden z lídrů trhu dodává Baumit spolehlivá systémová řešení pro oblast fasád, omítek, potěrů, lepidel i betonů.

www.baumit.cz

Napsat komentář

sixteen + 2 =


Koupit předplatné