Chcete účinné a estetické venkovní stínění?

Stínící technika se velkou měrou podílí na vzhledu celého domu. Jsou to totiž právě detaily jako typ a design zastínění, které dávají celku šmrnc a odlišují jej. Uvažujete o tom, jaký typ zastínění si pořídit? Kromě funkčnosti se samozřejmě zaměřte i na design a celkový dojem. Moderní a oblíbenou variantou je především venkovní stínění – rolety, žaluzie nebo markýzy.

Proč venkovní stínění

Hlavní výhodou venkovního stínění je fakt, že udrží teplo za oknem. U vnitřního stínění naopak stínící technika pouze stíní, ale teplo se přes sklo dostane do domu. Navíc venkovní žaluzie i rolety fungují jako bezpečnostní prvek proti zlodějům i jako protihluková bariéra.

Žaluzie, rolety nebo markýzy?

Vždy záleží na tom, co od stínící techniky očekáváte. Pojďme se podívat na jednotlivé typy venkovního stínění:

  1. Venkovní žaluzie

Žaluzie mají hlavní výhodu v tom, že můžete jednoduše regulovat, kolik světla pustíte do místnosti. Barevné provedení a design je na vašem výběru, který je v dnešní době obrovský.

Tip: Barvu venkovních lamel slaďte s barvou oken či s fasádou domu. Barevných možností je opravdu hodně, určitě najdete tu pravou pro váš dům. Podívejte se na širokou nabídku barevných lamel venkovních žaluzií.

  1. Venkovní rolety

Rolety jsou pevné, odolné a jednoduché. S dálkovým ovládáním jsou nejčastější variantou venkovního stínění. Skvělý poměr cena a užitek.

  1. Markýzy

Existují různé typy markýz. Kazetové, polokazetové, samostatně stojící, ramenové nebo balkónové markýzy. Záleží na tom, co potřebujete zastínit. V kombinaci se slunečním a větrným čidlem určitě splní svou funkci výborně.

Tip: Markýzu vybírejte dle toho, kde ji chcete umístit. Jiný typ markýzy je vhodný na balkón, jiný typ je vhodný na terasu či na samostatné stání na zahradě. Jak správně vybrat si přečtěte v článku: Jaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do paneláku.

Prohlédněte si fotky nejrůznější stínící techniky a uvidíte, co se vám líbí, a jaký styl vám sedí.

Napsat komentář

Koupit předplatné