MIJA-Therm: Designové řešení výplně stavebních otvorů


Minimalismus a industriální design dnes láká čím dál víc. Ne vždy je jednoduché najít esteticky zajímavá a současně vysoce funkční řešení. Firma MIJA-Therm se věnuje designovým a současně vysoce funkčním řešením skleněných konstrukcí pro interiéry a exteriéry už více než čtvrt století. Jak si umí poradit a co nabízí příznivcům industriálního designu, nám prozradil jednatel firmy, Oldřich Švéda.

Industriální design je trendem dnešní doby. Jaká přání zákazníků v tomto ohledu plníte nejčastěji?

Máte pravdu, industriální architektura je svérázná a stále oblíbenější. Pro nás je to srdcovka a logické vyústění naší dlouholeté praxe v oblasti skleněných řešení pro interiéry a exteriéry. Naše léty prověřené industriální skleněné výplně dodáváme na míru do interiéru i exteriéru. Konkrétně máme v nabídce dva konstrukční systémy. Systém pro otvorové výplně vhodný do exteriéru i interiéru a interiérové dělicí příčky s dveřmi. Příkladem prvního systému jsou ocelové profily, které obvykle zasklíváme izolačním dvojsklem. Efektního industriálního designu dosahujeme prostřednictvím nalepovacích příček. Principiálně se jedná o „studený“ systém, který ale vzhledem k poměru skleněné plochy a rámů generuje zanedbatelné ztráty.

A pak tu máme interiérové dělicí příčky. Jak fungují?

Tento systém stojí na subtilních hliníkových rámech 33 x 16 mm. Nejlépe vypadají zasklené kaleným sklem o síle 6 milimetrů. Designové členění skla zajištují oboustranně nalepovací příčky. Je to neuvěřitelně čisté a minimalistické řešení. Interiérové dělicí příčky navíc umíme osadit jak klasickými, tak posuvnými dveřmi. Takže jejich uplatnění v interiéru je prakticky nekonečné.

Máte v nabídce ještě nějakou další specialitu, kterou byste nám rád představil?

Jednoznačně naše bioklimatické hliníkové pergoly Vario. Na ty jsme opravdu pyšní. Pojí v sobě minimalismus, industriální design a současně jsou mimořádně funkční. Ze zkušenosti víme, že uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Díky speciálnímu řešení se nám totiž podařilo ukrýt všechny spoje, svody vody, pohon lamel, rozvody elektřiny, osvětlení, rozvody pro reproduktory i topné zářiče do konstrukce pergoly. Bioklimatická pergola je navíc v dnešní terminologii „chytrá“. Díky čidlům a dálkovému ovládání prostřednictvím mobilu umí stínit, větrat, i dokonale zastřešovat podle počasí a potřeb zákazníka.

Napsat komentář

5 + fifteen =


Koupit předplatné