Jak vypadá archimapa Kyjova?


Mapa založená na subjektivním výběru kvalitní architektury přináší interpretace a příběhy šestapadesáti míst: sakrálních staveb, rodinných domů, industriálních památek, ale také hospod s atmosférou nebo bizarních realizací.

Autory mapy jsou architekt Vladislav Králíček a publicistka Tereza Škoulová. „Konečně máme přátelům, které zveme do Kyjova, co nabídnout!“ smějí se a vysvětlují svou motivaci: „Chtěli jsme poukázat na nadčasovou krásu nenápadných staveb a alespoň na papíře uchovat ty, jimž bez uvědomělé péče hrozí zánik.“

Minimalistickou grafiku v několika odstínech šedé s červenými akcenty má na svědomí Králíček. Autorkou textů je Škoulová. Rubovou stranu mapy tvoří koláž černobílých fotografií, které společně nafotili během řady cyklovýletů.

Slavnostní křest mapy proběhl 6. 6. 2020 v kyjovské kavárně Pražírna, kde se dá Architektonická mapa pořídit za padesát korun. Do konce srpna zde probíhá prodejní výstava fotografií, které se do mapy nevešly. Výtěžek z prodeje půjde na podporu autorů, kteří už plánují další objevitelské výpravy.

Napsat komentář

twenty − 9 =


Koupit předplatné ?>