Tepelná čerpadla a klimatizace Daikin získala iF i Red Dot Design Award


Daikin je spojením japonské preciznosti, evropského designu a české výroby. Díky více než 90letým zkušenostem s vývojem technologií vytápění a chlazení (jak pro residenční tak pro průmyslové aplikace) je Daikin lídrem na českém trhu v oblasti vestavných klimatizací i tepelných čerpadel. Tyto výrobky navíc v posledních letech sklízí významná ocenění za produktový design.

Černá nebo neviditelná klimatizace?

Celou řadu ocenění za design sklidila např. nástěnná jednotka klimatizace Stylish pro rodinné domy a byty.  V prodeji je nově ve čtyřech barevných provedeních: klasická bílá, matně stříbrná, antracitově černá nebo velmi atraktivní dekor – černé dřevo.

S designovými vnitřními jednotkami Daikin lze propojit i klimatizace určené pro komerční projekty (kanceláře, hotely, bytové domy, apod.), např. řadu VRV 5. Tato řada klimatizací je charakteristická využitím ekologičtějšího chladiva R-32 a nejvyšší účinností na trhu.

Řada VRV 4 i navíc nabízí možnost prakticky neviditelných venkovních jednotek, které nepůsobí rušivě na fasádách např. historicky cenných objektů.

VRV 4 i-neviditelné venkovní jednotky klimatizačního systému

Vytápění, které má styl

Daikin Altherma 3 H HT je vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch-voda, které dokáže poskytnout dostatečný topný výkon a ohřev vody na 65 °C i v extrémním mrazu -28 °C. Jeho minimalistická venkovní jednotka získala v roce 2019 hned dvě nejprestižnější ceny za design – iF DESIGN AWARD a RED DOT. Už o rok dříve byla obě tato ocenění udělena i jednotkám vnitřním – jak nástěnné tak samostatně stojící.

V letošním roce byla za produktový design oceněna i parapetní jednotka konvektoru tepelného čerpadla – Daikin Altherma HPC. Tento konvektor dokáže vytápět i chladit a s výhodou nahrazuje běžné radiátory. Lze ho také kombinovat s podlahovým vytápěním.

Daikin Altherma HPC- konvektor tepelného čerpadla

Je libo termostat nebo radši Madoku s funkcí Daikin Eye?

Pozadu nezůstávají ani ovladače Daikin. Jsou designové a intuitivní. Madoka s čistým a stylovým designem obdržela ceny iF DESIGN AWARD a RED DOT v roce 2018. Prostřednictvím mobilní aplikace ji zákazník může ovládat ze svého telefonu. Dokáže propojit všechny instalované systémy – klimatizaci, tepelné čerpadlo i ohřev vody.

Daikin Madoka-chytré ovládání
Daikin Altherma 3 H HT oceněná vnitření jendotka se zásobníkem
VRV 4 i-venkovní jednotky klimatizačního systému skryté v římse
Daikin Altherma 3 H HT-oceněná vnitřní jednotka TČ bez zásobníku na ohřev vody

 

Daikin Stylish-klimatizace

Napsat komentář

10 − seven =


Koupit předplatné