Je lepší pořídit si prosklené, nebo plné vchodové dveře?


Vstupní dveře vás chrání před nezvanými návštěvníky, jsou ale také dekorativním prvkem domu nebo bytu. I proto mnoho lidí chce, aby skvěle vypadaly. Jak vybrat ty správné? Podívejte se s námi na výhody prosklených a plných dveří.

Bezpečí na prvním místě

Ještě než začnete uvažovat nad samotným dekorem dveří, zaměřte se na jejich hlavní funkci. Nejdůležitější totiž je, aby ochránily váš domov nejen proti zlodějům, ale také proti požáru nebo hluku. O to se postarají bezpečnostní dveře. Kvalitu poznáte podle toho, že jsou certifikované v akreditovaných českých zkušebnách a splňují ty nejpřísnější normy.

Platí, že by vchodové dveře měly mít bezpečnostní třídu 3. Ta garantuje, že nedojde k jejich vysazení, odvrtání zámku ani násilnému vniknutí pomocí běžných nástrojů jako je vrtačka nebo páčidlo. Důležitá je i protipožární ochrana, která je obzvláště v nových bytových domech dokonce vyžadována zákonem. A zapomínat byste neměli ani na protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti.

Dveře jsou to první, co po návratu domů uvidíte

Funkčnost vchodových dveří je rozhodně důležitá, záleží ale i na vzhledu. Bezpečnostní rozhodně neznamená nevzhledné. Pokud si představujete robustní ocelová vrata, jste vedle jak ta jedle. Kvalitní bezpečnostní dveře mají ocelové jádro a povrch tvoří PVC laminát. Konstrukce je zpevněná nosníkem ze dřeva a vnitřek vyplněný pěnou XPS, která má skvělé izolační vlastnosti. Vybírat můžete z několika různých dekorů a volit mezi plnou i prosklenou variantou.

Plné vchodové dveře se hodí hlavně do bytu

V panelových a cihlových domech, kde spolu sousedí na jednom patře několik bytů, jde hlavně o soukromí. Na chodbách se často potkávají sousedé a debatují nad nejrůznějšími tématy, je tedy praktičtější zvolit plné dveře. V nabídce najdete klasickou bílou barvu, nejrůznější odstíny dřeva i moderní tmavý antracit.

Prosklené dveře prosvětlí každou chodbu

Majitelé rodinných domků ocení spíš prosklenou variantu dveří. Někteří lidé mají strach z horších izolačních a bezpečnostních vlastností. Pokud si však dáte záležet s výběrem a zvolíte kvalitní bezpečnostní dveře, nemusíte se bát. Jediné omezení je šířka, většina se totiž vyrábí na rozměr 90 cm. Máte-li atypický rozměr, budete muset sáhnout po bezpečnostních dveřích na míru. Výhodou prosklených dveří je bezesporu vzhled. V nabídce najdete mnoho různých dekorů i tvarů výplní. Hravě tak díky nim povýšíte chodbu na jinou úroveň a dovedete do ní dostatek denního světla. Vybírat můžete také mezi mléčným a zrcadlovým sklem.

Vsaďte na zkušené odborníky

Obzvláště u prosklených vchodových dveří do domu potřebujete opravdovou kvalitu. Jen tak si zajistíte 100% funkčnost a perfektní izolační vlastnosti. Aby dveře mohly plnit svou funkci, je nutné vyměnit i zárubeň a postarat se o profesionální montáž. Jedničkou v oboru je firma HT dveře, která na trhu působí už od roku 1993 a má za sebou řadu realizací v bytech, rodinných domech i administrativních budovách. Kromě návrhu zdarma vám zajistí kompletní výměnu dveří i zárubně, úklid i odvezení materiálu – a to vše za pár hodin.

Napsat komentář

one + 3 =


Koupit předplatné