Kouzla prémiových omítek Baumit
Vedle mainstreamových produktů přicházejí investoři ve stavebnictví stále více na chuť prémiovým výrobkům a značkám, které svými mimořádnými vlastnostmi přímo vystupují z davu. Výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí v této oblasti, stejně jako v jiných případech, systémová řešení na míru.

Není žádným tajemstvím, že právě prémiové omítky Baumit mají vyšší obsah pojiv ve své struktuře, což jim přidává výhodu jak u pigmentace do sytých odstínů pestrých barev, tak co do životnosti v kritických mikroklimatických podmínkách. Mezi výhody těchto prémiových omítek patří také jejich nabídka v jemné struktuře pro dosažení velmi hladkých povrchů fasád. Kouzlo prémiových omítek spočívá v jedinečných vlastnostech – v terminologii Baumitu rovněž označovaných efektech. Nanopor efekt propůjčuje prémiové omítce Baumit NanoporTop samočistící schopnost díky zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do jejího složení. Výsledkem je rychle suchá, čistá a dlouhodobě krásná fasáda. K její účinné ochraně před biologickým napadením přispívají také nová speciální mikroplniva omítek, která svojí členitostí a pórovitostí umožňují rychlý odvod vlhkosti z jejích povrchů. A právě na tuto ojedinělou vlastnost označovanou jako Drypor efekt spoléhá další prémiová omítka Baumit StarTop. Obsažené mikroplnivo ve hmotě omítky jí umožňuje mimo jiné hydrofilně-hydrofobní chování zabraňující častému ulpívání mikroorganismů na povrchu. Pokud investor požaduje finální fasádu v sytých barevných odstínech, je možné využít tzv. Brilliant efektu. K probarvování prémiových omítek jsou totiž používány tzv. cool pigmenty, eliminující jejich přehřívání při oslunění. Tyto pigmenty absorbují viditelné světlo, ale krátkovlnné infračervené záření odrážejí. Při jejich použití si proto fasáda vystavená slunečnímu svitu uchovává nižší teplotu než fasáda probarvená běžnými pigmenty. Tím se omezí její teplotní dilatace a degradace a fasáda se následně tolik nepřehřívá. Díky prémiové omítce Baumit PuraTop s tímto efektem se tak podařilo spojit barevné a estetické představy architekta s energetickou šetrností a dlouhodobou trvanlivostí fasády. Omítka tak umožňuje prakticky nekonečný výběr libovolných odstínů, včetně 94 nejintenzivnějších odstínů barev ze vzorníku Baumit Life. Díky svým výrazně sytým a jasným barvám dodává každé fasádě výjimečný a velmi individuální charakter. Baumit má v nabídce rovněž speciální řadu prémiových fasádních barev.

www.baumit.cz

Produktová řada prémiových omítek Baumit
Rodinný dům, Lípa nad Dřevnicí. Zateplovací systém Baumit, omítka Baumit NanoporTop.
Mikroskopicky hladký povrch Baumit NanoPorTop znesnadňuje usazování nečistot.
Povrch omítky Baumit StarTop připomíná strukturu korálu.
Cool pigmenty snižují povrchovou teplotu tmavých a výrazných odstínů na fasádě.
 
Povrch s cool pigmenty: 1 – Cool pigment, 2 – Standardní pigment, 3 – Sluneční záření (světelné spektrum), 4 – Odražené světlo

 

Napsat komentář

9 + seventeen =
Koupit předplatné ?>