Nová kolekce přírodního linolea Gerflor DLW
Základem nabídky francouzského výrobce podlahových krytin Gerflor jsou samozřejmě vinylové krytiny, ale svým zákazníkům umí díky nákupu divize přírodního linolea tradičního německého výrobce firmy DLW nabídnout i tento špičkový materiál. Výsledkem několikaleté práce týmu odborníků Gerflor DLW je nová kolekce přírodního linolea, která nabízí nejen nové barvy a design, ale rovněž posouvá vlastnosti tohoto produktu s cílem vytvořit snadno udržovatelný, odolný a praktický materiál pro všechny segmenty. Upravily se i výrobní procesy tak, aby plnily ty nejnáročnější enviromentální standardy a požadavky.

Design

Z pohledu designu se může nová kolekce pochlubit 159 barvami, z čehož 63 je zcela nových. Kromě aktualizace nesmrtelných dezénů typu Marmorette, Colorette a Uniwalton v ní můžeme najít i zcela nové dezény jako je např. Arabesque, připomínající vlny moře z pohledu z výšky nebo například směr udávající kontrastní dezén Flow. Důležitým prvkem nové kolekce je i barevné propojení jednotlivých řad, aby vznikla jedna velká superkolekce, ve které je možné materiály mezi sebou kombinovat s jasnou barevnou návazností (tzv. Mix & Match).

Druhým klíčovým estetickým prvkem je díky nové revoluční povrchové úpravě Neocare ultra matný povrch. Matný efekt v kombinaci s tradiční dvouvrstvou výrobní technologií eliminuje problém s prorýsováním jutového podkladu a rovněž maskuje drobné nepřesnosti podkladu nebo tahy lepidla, což určitě ocení všichni zákazníci.

Výroba a vlastnosti

Ve výrobních procesech došlo k důležitým změnám. Hlavní změnou je nová povrchová úprava Neocare, která nahrazuje dosavadní LPX a PUR. Kromě výše uvedeného matného efektu nabízí především bezprecedentní odolnost vůči chemikáliím, čímž chrání materiál např. vůči agresivním saponátům a desinfekcím. Proto i nesprávná údržba nemusí vyústit v poškození materiálu. Neocare není na bázi běžně používaného polyuretanu, proto umožňuje i pro konzervativní uživatele možnost aplikace ochranné emulze (tzv. pastování) i přesto, že ji materiál ošetřený Neocare nepotřebuje.

Upraven byl i poměr použitých přírodních surovin tvořící 98 % výrobku (lněný olej, dřevní moučka, pryskyřice, vápenec, atd.), aby bylo dosaženo vyšší elasticity materiálu a aby více než 76 % produktu tvořily rychle obnovitelné přírodní suroviny.

Napsat komentář

20 − fifteen =
Koupit předplatné ?>