Laufen Val: Designové řešení pro malé koupelny


Oblíbená kolekce Val společnosti Laufen využívá vlastností revolučního materiálu SaphirKeramik, a to hlavně designového potenciálu, se kterým skvěle pracuje Konstantin Grcic. Jemné oblé tvary, tenké okraje a lehce strukturovaný povrch výrobků Val vás okouzlí. V letošním roce byla série rozšířena o nová umyvadla, která splní i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a design. Novinky doplnily stávající kolekci Val, která je tvořená umyvadly, sprchovými vaničkami a vanami i klozety s rimless technologií.  

Malé koupelny vyžadují inteligentní řešení, aby co nejlépe využily omezený prostor, aniž by působily přeplněně. Nová umyvadla si s touto výzvou poradila inovativním způsobem. Díky svým tenkým stěnám s úzkým poloměrem hrany nezabírají téměř žádný prostor, což činí i malou koupelnu prostornější a jasnější. Nová umyvadla šetří místo i proto, že umožňují instalaci menších umyvadel se stejnými vnitřními rozměry, jako mají umyvadla velká. Můžete si tak vybrat umyvadlo bez ztráty většího objemu. Například nové umyvadlo Val má rozměry pouze 340 x 220 mm a přesto nabízí velkorysý umyvadlový prostor. 

Pro sérii Val jsou typické odkládací plošky, které posunují celou kolekci ještě o úroveň výše z hlediska funkčnosti. Materiál SaphirKeramik totiž umožňuje vytvářet povrchy s jemnými trojrozměrnými texturami, které poskytují úložný prostor například pro udržení mýdla. Dalším chytrým řešením je držák na ručníky přizpůsobený tvaru umyvadla nebo držák toaletního papíru, který prodlouží odkládací plochu umyvadla. 

Pro atypické prostory je k dispozici i umyvadlo, které je možné přizpůsobit přímo požadavkům koupelny. Kruhové umývátko je doplněné keramickou policí, kterou je možné upravit na zakázku, řezaný povrch je znovu utěsněný keramickým materiálem, takže řez není vidět.  

Novinky z kolekce Val i další koupelnové produkty jsou k vidění v LaufenPrague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.  

www.laufen.cz 

Napsat komentář