Nano Energies
Příroda a technologie patří k sobě. Svůj udržitelný byznys a obchodování se zelenou energií odráží česká firma i v prostorách, kde tvoří. Centrem místnosti se vine záhon květin, zdi porůstá mech a celému prostoru dominuje strom, pod jehož korunou bez přestání probíhají obchody s elektřinou v šesti různých zemích světa.

Interiér je navržený tak, aby se rozplýval v křivkách, člověk místy neprochází, ale proplouvá. Inspirováni lesem architekti oželeli ostré úhly nebo opakující se, identické tvary. Více než šest set metrů čtverečních těchto neobvyklých kanceláří dokazuje, že překračování zažitých stereotypů umožňuje pracovat svobodněji. A tak se například recepce proměnila ve včelí úl a, podobně jako většina věcí v tomto originálním prostoru, je vyrobená na míru. Investor si přál, aby se zde zaměstnanci cítili příjemně. A to včetně analytiků, kteří pracují i v noci a jejichž klíčovou kompetencí pro to, aby odvedli dobrý výkon, je bystrost. V organickém bludišti zeleně pro ně proto vznikla spací místnost, kde se pod stropem vznáší mechový mrak a přítmí vládne v noci i ve dne. A pokud se rozsvítí světlo, můžete si být jistí, že druhé takové nenajdete nikde na světě.

Osvětlení, recepce, stoly a většinu dalšího vybavení jsme vytvářeli společně s investorem – v dílnách, na CNC strojích a frézách. Mezi použitými materiály převažuje dřevo, OSB desky a hlavně zeleň – velké pokojové květiny, šlahouny, záhony, mech, roste tady i strom. O jejich závlaze informuje květinovou dispečerku (a office managerku v jedné osobě) rozsáhlý systém čidel, rozmístěných v hlíně. Kanceláře technologické a energetické firmy Nano Energies jsou živé a neustále se mění. Jako příroda. 

Nano Energies

Místo: Národní 14, 110 00 Praha

Investor: Nano Energies

Autor: Pavel Kříž / Komplits

Hlavní dodavatel: Bulb

Projekt: 2018

Realizace: 2019

Rozloha: 650 m²

Foto: KIVA

Napsat komentář

13 + fourteen =
Koupit předplatné ?>