Okna jako ve vile Tugendhat


Uznávaný lídr v oboru funkčních prosklených fasád, švýcarská společnost air-lux, dovedla takřka 100 let starou myšlenku k technické dokonalosti. Klesající okna zmizí v podlaze a potom se znovu objeví. Otevřená odstraňují hranici mezi vnitřkem a venkem, zavřená garantují nejvyšší komfort bydlení bez hluku a průvanu i v rušném městském prostředí nebo drsných klimatických podmínkách.

Velkolepé rozměry

Také pro klesající okna platí, že na velikosti záleží. Čím jsou větší, tím více připomínají spíše stěny, které lze kdykoliv odstranit a rozšířit vnitřní prostor. Velké nedělené plochy skla nabízí úchvatné panoramatické výhledy. Šířka klesajících oken air-lux může být až 8 metrů, plocha až 25 m2.

Klesající okna pouhým stisknutím tlačítka zmizí v podlaze…

Absolutně bez bariér

Uvnitř je venku a venku je uvnitř. Klesající okna air-lux jsou sotva postřehnutelná, protože horní hrana otevřeného posuvného křídla dokonale splývá s podlahou. Záplava denního světla a čerstvého vzduchu, pocit absolutní svobody – to jsou vzácné benefity, které jiná okna nemůžou poskytnout.

…a potom se znovu objeví.

Pohodlí a bezpečnost

Klesající okna air-lux se ovládají prostřednictvím tlačítka, pohyb křídla kontroluje infračervený paprsek. Bezpečnost uživatelů je nekompromisně zajištěna, protože klesající okna air-lux jsou vyráběna a instalována v souladu s bezpečnostními předpisy pro strojírenská zařízení jako jsou například výtahy.

100% těsnost

Klesající okna air-lux jsou vybavena dvojím, vnitřním a vnějším unikátním pneumatickým těsněním, které bez přerušení obíhá celý obvod klesajícího křídla. V zavřeném stavu je těsnění naplněno vzduchem a funkční spára mezi rámem a klesajícím křídlem je tak dokonale uzavřena. Díky 100% těsnosti vykazují klesající okna air-lux bezkonkurenční zvukově i tepelně izolační vlastnosti a enormní odolnost vůči povětrnostním vlivům.

V zavřeném stavu je těsnění naplněné vzduchem a funkční spára je dokonale utěsněna.

 

V otevřeném stavu je těsnění prázdné, takže hladkému a tichému pohybu křídla nic nebrání.
Revoluce v oboru oken a prosklených fasád

Klesající okna air-lux jsou součástí uceleného, technicky a vzhledově kompatibilního fasádního systému, který obsahuje také bezrámová posuvná okna a pivotové vchodové dveře. Sjednocujícím prvkem systému je unikátní pneumatické těsnění, které eliminuje jejich jedinou nevýhodu – nedostatečnou těsnost. Fasádní systém air-lux otevírá nové nekompromisní možnosti využití posuvných i klesajících oken a pivotových vchodových dveří v moderní architektuře. V České republice air-lux „na klíč“ dodává firma Arnold.

Lubomír Arnold
exkluzivní zastoupení air-lux pro Českou republiku
www.air-lux.cz

Napsat komentář

12 + 3 =


Koupit předplatné ?>