Revoluce v oboru výplní stavebních otvorů a prosklených fasád


Pneumatické těsnění přináší bez nadsázky největší pokrok v oboru výplní stavebních otvorů a prosklených fasád za poslední desítky let. Toto aktivní těsnění je na rozdíl od pasivního konvenčního těsnění dokonale funkční a to nejen na začátku, ale i po mnoha a mnoha letech používání.

100% těsnost pneumatického těsnění ukončuje dobu kompromisů při použití posuvných oken v normálních podmínkách a dokonce otevírá nové možnosti jejich využití tam, kde to až dosud nebylo možné vůbec, tedy ve výškových budovách, hlučných centrech měst nebo oblastech s drsnými klimatickými podmínkami.

Hotel v Curychu: Velkoformátová posuvná okna air-lux poskytují panoramatické výhledy a dostatek denního světla i čerstvého vzduchu každému hotelovému pokoji. Podle majitele hotelu se posuvná okna „zaplatí sama“ minimálně o třídu vyšším komfortem, který hostům poskytují a zvětšením užitné plochy.

56 metrů vysoká rezidenční budova v centru Zugu: První výšková budova ve Švýcarsku vybavená posuvnými okny. Kromě extrémního zatížení povětrnostními vlivy bylo zapotřebí vyrovnat se i s vysokou hlukovou zátěží až 70 dB. Použitá posuvná okna air-lux s pneumatickým těsněním vybavená speciálním zvukově izolačním zasklením vykazují zvukový útlum Rw 43 dB.

Vila nad jezerem Davos: Absolutní komfort bez průvanu a zatékání v nadmořské výšce 1570 metrů. Jeden stavebně fyzikální parametr posuvných oken air-lux za všechny: těsnost podle EN 12208 Exxx 1.500 Pa.

Více o bezrámových posuvných a klesajících oknech i pivotových vchodových dveřích air-lux se dozvíte na našich internetových stránkách www.air-lux.cz.

Napsat komentář

seven + 7 =


Koupit předplatné