Světlo v zahradní architektuře
Zahrada v moderním pojetí doplňuje obytný prostor stavby. Dochází k propojování interiéru s exteriérem a jejich vzájemné harmonizaci. Světlo v zahradě, stejně jako světlo v interiéru, je tvůrcem atmosféry. Světlo nás přes den naplňuje svojí energií a v podvečer uklidňuje svými akcenty.

Ve venkovním prostoru bývá často navrženo pouze funkční osvětlení pro bezpečný pohyb v okolí domu. V moderní architektuře jsou však velmi oblíbená velkoformátová okna a prosklené stěny, které nabízí přímé propojení interiéru a zahrady. Zahrada jako taková ale po setmění zůstává nevyužitá a skrytá za okny ve tmě.

Scénické osvětlení zahrady nabízí nový pohled a pocitové rozšíření obytného prostoru. Pro práci se světlem v zahradě a vytváření světelných scén je ideální osvětlovací systém Lightpro na bezpečné napětí 12V. Systém umožňuje rychlou a jednoduchou instalaci v okolí vodních prvků, na střešních terasách, v nových i založených zahradách. Zahradní svítidla a příslušenství s jednoduchou instalací pomocí systémových konektorů nadchnou každého realizátora. Reflektory Castor získaly cenu časopisu Světlo za možnost individuálního nastavení směru a intenzity světelného toku. Konektor Lightpro získal cenu za inovaci na veletrhu GaLaBau v Norimberku. Na ucelený systém Lightpro je výrobcem poskytována 5letá záruka.

Stmívatelné zahradní reflektory Castor a stmívatelná zemní svítidla Atik umožňují vytvořit příjemnou světelnou scénu v každé zahradě. Doporučujeme se soustředit na pohledy do zahrady z obytných částí interiéru a terasy u domu. Osvětlená zahrada je nejčastěji vnímána a obdivována právě z pohodlí domova. Osvětlení zahrady navozuje uvnitř interiéru pocit bezpečí. Prostor zahrady je tlumeným světlem harmonizován a působí relaxačně.

Foto: Archiv

Napsat komentář

2 × three =
Koupit předplatné ?>