Zlin Design Week dává možnost mladým designérům stát se součástí mezinárodního festivalu
Zlin Design Week, designový festival, který dává prostor nečekaným spojením, inspiraci a novým talentům v designu, spouští mezinárodní open call do hlavní výstavy. Své místo ve výstavních prostorách tak mohou zdarma získat designéři do 30 let, kreativní kolektivy i celé ateliéry. Stačí přihlásit svou práci na téma Nejskromnější design do 31. 1. 2021. 

 Díky open callu, který Zlin Design Week spouští, mohou mladí tvůrci prezentovat svou práci v mezinárodním kontextu, zajistit si další propagaci díky mediálním kanálům festivalu nebo se setkat se zástupci partnerských firem. Zájemci mohou přihlásit projekt či produkt, který souvisí s tématem Spolupráce a Nejskromnějšího designu. Toho, který – byť často nepovšimnut – zásadně ovlivňuje kvalitu našich životů, designu, který nám dovolí užívat si jeho užívání. Více informací naleznete na www.zlindesignweek.com.

Může se jednat o samostatné aktivity studentů s konkrétní firmou/institucí nebo hotové výstavní projekty, pro které bude připravena zvláštní sekce. Podmínkou je, že práce nesmí být starší 5 let. Organizátoři poskytují výstavní plochu zdarma a zajišťují instalaci, takže jediné, o co se sami tvůrci musí postarat, je doprava díla.

„Podpora mladých designérů je jednou ze stěžejních aktivit, na které festival stavíme, a proto se snažíme hledat cesty, jak to dělat co nejlépe. Vím, že řada začínajících tvůrců se potýká s tím, zda se do podobných výzev vůbec zapojovat, a proto bych jim chtěla vzkázat jednu jedinou věc. Zkuste to. Nikdy nevíte, kam vás to nakonec může zavést a koho během toho potkáte,” říká k open callu ředitelka festivalu, Jitka Smolíková.

Přihlašovací formulář je otevřený do 31. 1. 2021 a najdete ho zde. Tam lze nalézt i bližší informace k pravidlům a tématu výzvy. Začátkem února následně zasedne odborná porota v čele s kurátorkou výstavy, Romanou Veselou, a vybere nejzajímavější projekty, které se stanou součástí Zlin Design Week výstavy. Ta proběhne ve dnech 7. – 14. května 2021. Více informací naleznete na www.zlindesignweek.cz.

Foto: Archiv

Napsat komentář

11 + 11 =


Koupit předplatné ?>