Vybudujte si doma své vlastní fitness – snadno a dostupně 


Doby, kdy bylo soukromé domácí fitness pouze výsadou bohatých, už jsou dávno pryč. Naštěstí dnešní trh nabízí nespočet alternativ drahých strojů i fitness náčiní, jejichž správnou kombinací můžete vytvořit dostačující prostor pro své domácí tréninky. Co je základem domácí posilovny a jaké vybavení si pořídit do začátku? 

Nejspíš to znáte. Chcete se udržet ve formě, ale do veřejné posilovny nebo na lekci se vám vůbec nechce. V takovém případě nanejvýš oceníte, když si budete moci zacvičit v pohodlí domova, aniž byste jakkoliv snížili kvalitu svých dosavadních tréninků. I doma se dá perfektně zvládnout silový či kruhový trénink nebo cardio. Jako prostor můžete využít třeba podkroví, garáž, nebo si místnost určenou ke cvičení vyhradit již při stavbě či rekonstrukci bydlení. Místnost by měla být světlá, vzdušná a s možností pravidelného odvětrávání. Velmi praktická je také zrcadlová stěna, případně alespoň větší zrcadlo, které vás upozorní na nesprávné držení těla při cvičení. 

Čím více peněz se do fitness prostoru rozhodnete investovat, tím spíše byste měli zvážit pojištění domácnosti, které vám pokryje finanční škody v nenadálých situacích, jako jsou živelné pohromy či vloupání. 

Základem je kvalitní podlaha 

Jestliže si posilovnu budujete od základů, pozornost nejprve věnujte výběru kvalitní podlahy. Podlaha musí být především odolná, z materiálů je proto ideální dřevo, PVC nebo laminát. Počítejte také s tím, že dřevo vyžaduje občasnou péči, zatímco PVC či laminát jsou téměř bezúdržbové materiályPoškození podlahy se dá lehce předejít speciálními pěnovými podložkami, které mimo jiné tlumí i nárazy a využijete je tedy jak při silovém tréninku i cardiu, například skoku přes švihadlo. 

Posilovací lavice 

Dobrým startovacím prvkem je multifunkční posilovací lavice. Ta se dá mnohostranně využít, můžete na ni posilovat s činkami, dělat sedy-lehy, nebo vzpírat. Skrze jeden přístroj tak posílíte ruce, záda, břišní svaly, hýždě i lýtka. Cenově se multifunkční lavice pro domácí využití pohybují zhruba od 3 do 15 tisíc korun. 

Posilovací věže  

Jestliže chcete posílit skutečně celé tělo, ale zdráháte se pořídit si několik odlišných posilovacích strojů, vsaďte pouze na jeden – posilovací věž. Posilovací věže fungují jako 3 až 5v1, a ačkoliv na ně potřebujete o něco více prostoru, stále vám svou multifunkčností dost místa ušetří.  

Domácí cardio 

Běh, rychlou chůzi či jízdna kole lze doma nahradit rotopedem či stepperem, dobře vám však poslouží i švihadlo, případě trampolínka.  

Drobné fitness pomůcky 

Celkovou atmosféru vašeho vlastního fitness studia dotvoří drobné fitness pomůcky, které by měly být povinnou výbavou hlavně pro ženy.  

 Například: 

 Mini činky 

Podložka na jógu 

Fitness míč 

Posilovací gumy 

Bosu systém pro posílení celého těla 

Masážní válec 

Napsat komentář

5 × 4 =


Koupit předplatné