Inteligentní doplňky zvyšují zabezpečení nemovitostí 


Před nežádoucím vstupem pomáhají chránit budovy a domácnosti dva druhy zabezpečení – mechanické (např. bezpečnostní dveře, zámky či sejfy) a elektronické (např. alarmy, kamerové systémy, elektronické zámky či digitální průhledítka). Zatímco první typ chrání nemovitost při pokusu o násilné vniknutí, druhé upozorní majitele na případné nebezpečí a pomohou jim zareagovat, i když se nenacházejí nablízku. 

Výrobce bezpečnostních dveří SHERLOCK® je součástí mezinárodní skupiny ASSA ABLOY, která je globálním lídrem v oblasti bezpečnostních řešení otevírání a zavírání dveří. Díky tomu je možné všechny modely bezpečnostních dveří SHERLOCK® doplnit o high – tech řešení. „Unikátní know-how bezpečnostních dveří SHERLOCK® dokážeme doplnit o taková technologická řešení a doplňky, které umožňují ovládání a kontrolu dveří na dálku. Nejde jen o sledování vstupu včetně možnosti odradit nežádoucího návštěvníka zvukovým signálem, ale i o otevírání dveří na dálku prostřednictvím smartphonu nebo na základě otisku prstu,“ vysvětluje Pavel Hiršl ze společnosti SHERLOCK® ASSA ABLOY

Zámek jako z budoucnosti 

Moderním nástupcem klasických klíčů je inteligentní zámek FAB Enter. Majitel ho odemyká PIN kódem, otiskem prstu, dálkovým ovladačem, čipem, nebo telefonem. FAB Enter umožňuje na dálku zkontrolovat, zda jsou dveře zamčené nebo je otevřít – například uklízečce, chůvě, opraváři či kurýrovi. Stačí, když se v textové zprávě pošle PIN kód, který umožní jednorázový vstup a majiteli tak ušetří čas. 

Digitální kukátko s nočním viděním 

Dokonalý přehled o tom, kdo se pohybuje kolem vstupních dveří, zprostředkuje majitelům nemovitostí digitální kukátko. Aktivně monitoruje prostor před dveřmi a vyhotovuje z něj fotografie nebo videozáznam. Majitel si je pak může prohlédnout na LCD displeji z vnitřní strany dveří nebo na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Nejnovější modely jsou doplněny o pohybový senzor a infračervené vidění, které umožňuje zaznamenání pohybu osob i v noci. Prostor před dveřmi je tak neustále pod online kontrolou. 

Sejf jako bezpečnostní doplněk 

Sejfy známe z hotelů, své opodstatnění však mají i v domácnostech. Navíc – dnes už nejsou jen výsadou nejmovitějších občanů. V nabídce značky SHERLOCK® jsou dostupné sejfy různých velikostí. Pro běžnou domácnost je vhodnou volbou praktický sejf s plochou o trochu větší než list A4 (výška 25 cm – šířka 35 cm – hloubka 25 cm). Bezpečně v něm uložíte peníze, doklady, hodinky, šperky a malou techniku – například fotoaparáty. Yale Medium Safe YSG 250 DB1 má moderní design, který se hodí do každého interiéru a má jednoduché ovládání díky praktickému LCD displeji. Samozřejmostí je možnost vytvoření tří až osmimístného kódu, zvukový alarm, hotelový režim i upozornění na nízkou úroveň baterie. 

Moderní design 

K high-tech doplňkům se hodí i moderní nadčasové provedení dveří. SHERLOCK® má neomezenou nabídku povrchových úprav dveří od dřevěných dekorů přes barvy ze široké RAL škály až po letošní novinku – extrémně odolný a designový povrch FunderMax. Jeho výjimečnost spočívá ve vysoké odolnosti vůči extrémním povětrnostním podmínkám, teplu, tlaku, fyzickému poškození, chemikáliím či ohni. Kromě náročných technických parametrů splňuje i estetické požadavky. Povrch dveří lze zhotovit na základě fotky, grafiky či jiného komplikovanějšího vzoru. K dveřím můžete doladit bezpečnostní kování, vložku i prahy (dřevěné či nerezové). K dispozici jsou i bezbariérová, tedy bezprahová řešení. 

Více informací o možnostech zabezpečení nemovitostí najdete na www.sherlock.cz.   

Napsat komentář

20 − 9 =


Koupit předplatné