Nový okenní profil Elegante získal cenu Red Dot


Přední výrobce okenních a dveřních profilů Deceuninck získal letos za svůj nový profilový systém Elegante cenu Red Dot v kategorii Produktový design.

Elegante kombinuje vynikající tepelněizolační vlastnosti (Uf = 0,93 W/m2K) s extrémně štíhlým designem. Jde vlastně o vůbec nejštíhlejší PVC profilový systém na našem trhu (exteriérová hrana pouhých 9 mm). Je dostupný v provedení s rovným i předsazeným křídlem. Hladké překryvy a hranaté zasklívací lišty společně dotváří autentický vzhled hliníku.

Okenní křídla jsou navržena tak, aby umožňovala použití technologie lepených skel. Díky tomu je možné realizovat prvky nadstandardních rozměrů a zároveň dosáhnout odolnosti proti vloupání třídy RC2.

Se stavební hloubkou 76 mm dokáže tento šestikomorový profil uspokojit požadavek každého zákazníka. Pro další zvýšení tepelné a zvukové izolace i ochrany proti vloupání je možné ho osadit velmi silným zasklením o tloušťce 70 mm.

Více se o tomto profilu můžete dozvědět zde.

Deceuninck vyrábí také fasádní obklady a terasové systémy z kompozitního materiálu Twinson, takže lze jednoduše sladit fasádu, okna i zahradu.

Terasy z Twinsonu jsou téměř bezúdržbové, bezpečné (splňují evropskou normu pro materiály na výrobu hraček) a odolné (nosnost až 1 750 kg/m2), proto je na tento materiál záruka až 25 let. Nevadí jim ani stálý kontakt s vodou, takže se dají využít pro obložení bazénů či zahradních jezírek, a systém Terrace Massive získal navíc nedávno také protipožární certifikaci BROOF(t1), a je tedy vhodný i na střešní terasy.

Více o terasách z materiálu Twinson zjistíte zde.

Vila ve stylu Tugendhat v Beskydech
Molo ve městě Plock

Napsat komentář

5 × three =


Koupit předplatné