Pořiďte si nerušené sezení v pergole díky screenovým clonám


Screeny jsou jediné venkovní stínění, které dává smysl pořídit si pro zlepšení komfortu pobytu na zahradě, ať už jde o pergolu, altán nebo zastřešenou terasu. Na všech těchto místech se screenové clony osvědčily díky husté tkanině, která obyvatele ochrání před nepřízní počasí a poletujícími nečistotami.

Screeny jako jediná volba

Říkáte si, jak si můžeme být tak jistí, že jiná možnost nepřichází v úvahu? Pro venkovní použití už jsou vhodné pouze žaluzie, které bez přítomnosti skla postrádají smysl, a předokenní rolety, které kompletně zatemní prostor. Screenové rolety přitom zvládají stínit a současně propouštět dovnitř dostatek světla. Uživatel přes screenovou tkaninu vidí ven, ta ho přitom chrání před pohledy zvenčí. Ideální kombinace, nezdá se vám?

Jak to celé funguje

Screeny jsou v jednom ze svých provedení (Lockscreen) ze všech stran uchycené, takže odolají i silnějšímu větru. Stejně dobře, jako před sluncem, ochrání tento typ clon obyvatele venkovní pergoly před otravným hmyzem, který o sobě dává vědět hlavně v podvečer. V tu dobu je slunce nad horizontem, takže přesně v poloze, kdy nejvíce svítí do očí. Díky screenovým roletám získáte hned dvojí ochranu v jednom.

Praktické – barvy, montáž a ovládání

Screenová roleta se skládá z boxu, vodících lišt a koncové lamely, které se běžně dodávají jak v základních barvách, tak v odstínech RAL nebo je možné je opatřit renolitovou fólií. Tkanina má také svůj vzorník – mezi nejpoužívanější barvy patří bílá, béžová, šedá, hnědá nebo černá.

Screeny se vyrábí v provedení se zaomítacím boxem, tedy tak, aby na fasádě bylo vidět jen to nejnutnější. Namontujete je ale i dodatečně. Ovládání screenů se nejčastěji řeší pomocí madla nebo šňůry. Na přání je možné opatřit venkovní látkové rolety motorovým ovládáním, jako je to běžné u jiných typů stínění.

Společnost Building Shutter Systems s.r.o. uvedla v letošním roce na trh v segmentu screenů několik novinek. Jedná se například:

  • výrobu screenů do šířky až 6 m
  • box 120 x 120 mm, který se svými rozměry perfektně hodí pro zastínění pergol
  • zavedení technologií ClickOn a Visitex, které přispívají k designově čistému a naprosto hladkému provedení screenu
  • výrobu boxu Lockscreen Integrated, jehož předností je především široká variabilita použití

Výrobce stínící techniky Minirol má s produkcí screenových rolet ve Velké Bíteši zkušenosti od roku 2010. V případě zájmu o více informací nebo cenovou nabídku ho neváhejte kdykoliv kontaktovat přes webové stránky značky.

Napsat komentář

four × 1 =


Koupit předplatné